Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Rönesans Döneminin en önemlieserleri arasında gösterilen SonAkşam Yemeği adlı eserin ressamı, aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Rönesans Döneminin en önemlieserleri arasında gösterilen SonAkşam Yemeği adlı eserin ressamı, aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Leonardo da Vinci" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

İlkbahar yağışları yeşeren ve her yaz sıcaklarının başlamasıyla kuruyan bitki örtüsüne ne denir? 1.Gözleri görmeyen birinin karşıdan karşıya geçmesine yardım ettim.2.Sadece kendi okulum için düzenlenen yardım kampanyalarına katılırım.3.Öğretmenimize okulumuzdaki ekonomik durumu kötü olan arkadaşlarımız için bir yardım kampanyası düzenlememiz konusunda bir öneride bulundum.Yukarıdaki davranışlardan hangileri doğrudur? Mitoz hücre bölünmesi ile insanda;I. Yaşlı hücrelerin yerini yeni hücrelerin almasıII. Süt dişleri yerine kalıcı dişlerin çıkmasıIII. Boyun uzamasıIV. Gamet oluşumuverilenlerin hangilerinde etkin olarak görevlidir? 5442 Sayılı İl İdaresi Kanuna göre aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? Dilimiz, konuşma dilimizden çok yazı dilimiz, yıllardan beri, yüzyılı aşkın bir zamandan beri durmadan değişiyor. Değişmesini bir dileyen oldu bir buyuran oldu diye değil, değişmesi gerektiği için değiştirmek zorunda olduğumuzdan, içimizden duyduğumuz için değişiyor. Elimizdeki dille, dünden kalan dille, istediğimizi söyleyemediğimiz, istediğimiz gibi söyleyemediğimiz için değişiyor. Bu değişme, bir bakıyorsunuz hızlanıyor, çok kimseleri şaşırtacak, başlarını döndürecek kadar hızlanıyor; bir bakıyorsunuz ağırlaşıyor, artık duracak sanıyorsunuz. Ama durmuyor. Durdurmak kimsenin elinde değil; durdurabilsek, çoktan durduracaktık. Yazarlarımızın çoğu ta başlangıçtan beri, bu değişmeye sinirleniyor, bu değişmeyi istemiyor. Kimi öfkelenip bağırıyor. Sonra öfkeleneni de eğlenip alay edeni de değişmeye uyuyor, dilini değiştiriyor, bir gün önce istemediği yeni dille yazıyor.Bu parçada dildeki değişimle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisine değinilmemiştir? Aşağıdakilerden han bildirme yazılarından değildir? Aşağıdakilerden hangisi “ön organize edici” bilgi değildir? İslam dinine girmek isteyen bir kişi ilk olarak hangi sözü söylemelidir? Yokuş kelimesinin zıt - karşıt anlamlısı nedir? I. Rutherford Atom Modeli’ne göre proton ve nötronlar atomun çekirdeğinde bulunur.II. Thomson Atom Modeli’ne göre atomun gövdesini (-) yüklü tanecikler oluşturur.III. Bohr Atom Modeli’ne göre elektronlar orbitallerde bulunur.Atom modelleri ile ilgili yukarıdaki ifadelerden hangileri yanlıştır? Atatürk' ün babasının adı nedir? "kısa" sözcüğünün zıt anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?