Sorubak Test Çöz

Soru:1
Bir toplumda ahlakın ilerlemesini,düzelmesini istiyor musunuz? Otoplumda edebiyat, sanat merakını uyandırmaya, geliştirmeyeçalışın. Çocuklara, gençlere şiirler, romanlar, hikâyeler okutturun;onları tiyatrolara, sinemalara gönderin. O hikâyelerin, romanların,oyunların insanları ile tanışsınlar,onların hayatlarını hayallerindeyaşasınlar, öğrensinler. Böylecegerçekteki insanları da daha iyi
anlarlar. Çocuğunuz büyüyüncene olacaksa olsun, küçükken sizona edebiyatı sevdirmeye bakın;ilim, bilgi sonradan gelecektir,önce insanlığını kurmak, hayaliniişletmek gerekir.
Bu parçanın ana düşüncesiaşağıdakilerden hangisidir?

Cevap Yazın

* Zorunlu
2000
Bir toplumda ahlakın ilerlemesini,düzelmesini istiyor musunuz? Otoplumda edebiyat, sanat merakını uyandırmaya, geliştirmeyeçalışın. Çocuklara, gençlere şiirler, romanlar, hikâyeler okutturun;onları tiyatrolara, sinemalara gönderin. O hikâyelerin, romanların,oyunların insanları ile tanışsınlar,onların hayatlarını hayallerindeyaşasınlar, öğrensinler. Böylecegerçekteki insanları da daha iyianlarlar. Çocuğunuz büyüyüncene olacaksa olsun, küçükken sizona edebiyatı sevdirmeye bakın;ilim, bilgi sonradan gelecektir,önce insanlığını kurmak, hayaliniişletmek gerekir.Bu parçanın ana düşüncesiaşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Toplumların ahlaki olgunlaşması edebiyat ve sanatla mümkündür." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.