Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Klasik koşullanma insanın öğrenme yaşantılarının tümünü açıklayamaz. Fakat bazı davranışların bu yollakazanıldığı bilinmektedir.
Aşağıdakilerden hangisi parçada sözügeçendavranışlara bir örnektir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Klasik koşullanma insanın öğrenme yaşantılarının tümünü açıklayamaz. Fakat bazı davranışların bu yollakazanıldığı bilinmektedir.Aşağıdakilerden hangisi parçada sözügeçendavranışlara bir örnektir? sorunun cevabı "Yemeğinden zehirlendiği lokantayı her gördüğünde, Yakup’un midesinin bulanması" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Öğretmenlerin, öğrencilerin bedensel ve zihinsel sağlığına ya da güvenliğine zarar veren öğrenme koşullarından korunması için gerekli çabayı göstermeleri hangi etik davranıştır? Kaldırımın bulunmadığı karayollarında yol kenarında kalan; hayvanların, yayaların ve mecburi hallerde de taşıtların kullanabileceği alana ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi, tarihin çizili-sesli kaynaklarından değildir? Selin, gözleri bağlı olarak aşağıdaki maddeleri kokluyor. Hangi maddeyi kokusundan tanıyamaz ?  "Türkiye'nin…………………. şehri İstanbul’dur." cümlesinde boş bırakılan yerlere aşağıdaki sözcük­lerden hangilerinin gelmesi durumunda bir gö­rüş ifade edilmiş olur? Aşağıdakilerden hangisi TBMM’nin açılmasından önce olmuştur? Bilim adamı kendi kişisel görüş, alışkanlık ve yargılarını araştırmalarına  yansıtmamalıdır.Bu durum bilimsel bilginin hangi özelliğini vurgulamaktadır? “Çocuk bir kelimenin hacmini,rengini,boyunu,adeta okuyarak tadarak,tekrarlayarak öğrenir.Hangi kelimeyi sözlüklere bakarak öğrendik ki !”    Paragrafta vurgulanan düşünce aşağıdakilerden hangisidir ?   Yardımlaşmayla ilgili hangisi yanlıştır? “Sizden kim bir kötülük görürse onu …………..düzeltsin.Buna gücü yetmezse………….düzeltsin. Buna da gücü yetmezse……….ondan nefret etsin.Bu sonuncusu imanın en zayıf olanıdır.”Yukarıdaki hadiste boş bırakılan yerlere sırasıyla hangi şık gelmelidir? Allah’ın bize vermiş olduğu nimetler karşısında ona teşekkür etmeye ne ad verilir? I. UtilitarizmII.  HedonizmIII.  EgoizmYukarıdakilerden hangileri evrensel ahlak yasasını reddeden görüşlerdendir?