Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
En üst düzeyde verim elde edebilmek için örgütün fonksiyonel uzmanlaşmaya dayanan iş bölümü ve açıkça belirlenmiş hiyerarşik bir yapı ve ilkelere dayanması gerektiğini öne süren bilim adamı aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
En üst düzeyde verim elde edebilmek için örgütün fonksiyonel uzmanlaşmaya dayanan iş bölümü ve açıkça belirlenmiş hiyerarşik bir yapı ve ilkelere dayanması gerektiğini öne süren bilim adamı aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "Max Weber" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi bilim ve teknolojideki gelişmeye bağlı olarak diğerlerinden sonra ortaya çıkan mesleklerden biridir? Haftada 150 Kr para biriktiren bir öğrenci bir ayda kaç TL para biriktirir? “ Elektrikli araçları …………………zeminlerde kullanmak tehlikelidir.” Cümlesi hangi sözcükle tamamlanırsa doğru olur? Zekat ibadetini yerine getiren bir Müslüman malından ne kadar zekat verir? “Bu elbisenin rengi kırmızı.” Cümlesinde hangi duyu kullanılmıştır?  222 Sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? "Gümüşhane'de tuzlu börek yedi." cümlesinde geçen birleşik ve türemiş kelimeler hangileridir? Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına D , yanlış olanların başına “Y  harfini koyunuz (    ) Başkalarının bizden farklı olan özelliklerine saygı duymamıza gerek yoktur.(    ) Büyüklerle çocukların sorumluluğu farklıdır.(    ) Yasak ve kurallar uygulanırken herkese eşit davranılmayabilir.(    ) Kadın ve erkekler eşit haklara sahiptir.(    ) Okula gitme hakkımız büyüklerimiz tarafından engellenebilir. Aşağıdakilerden hangisi kıssaların amaçlarından değildir?  Yeniyi savunan Recaizade M. Ekrem, Serveti Fünun’u bir edebiyat dergisi hâline getirebilmek için Galatasaray Lisesinden öğrencisi olan - - - - derginin yazı işleri müdürlüğüne getirir.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Cebimde 6 liram var fiyatı 2 lira 50 kuruş olan defterden aldım. Kaç lira kaç kuruş para üstü alırım? Aşağıdakilerden hangisi harcırahın unsurlarından biri değildir?