S:1

Bakanlar Kurulunun kurulduğu ve göreve başladığı an aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğru bir biçimde gösterilmiştir?

Bakanlar Kurulunun kurulduğu ve göreve başladığı an aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğru bir biçimde gösterilmiştir? sorunun cevabı "Cumhurbaşkanının hükümet listesini onayladığı an" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Kütlesi ve hacmi olan varlıklara..............denir. Boş bırakılan yere hangi kelime getirilmelidir? Herhangi bir trafik kazası sonrası veya tehlike anında aşağıdaki telefon numaralarından hangisini aramalıyız? Köylerde, kentlerde, dağ başlarında Destanlar kadar sıcak, bayraklar kadar aziz Anamızın sütü gibi helal ve temiz Yeniden güzel Türkçemiz Yavuz Bülent BâkilerBu dörtlükte aşağıdaki söz sanatlarından hangisi vardır? 4 ve 3 rakamlarını birer defa kullanarak yapılabilecek iki basamaklı sayıların toplamı kaçtır? İnsanlar tarafından daha verimli bitki ve hayvan ırklarının elde edilmesine ıslah çalışması denir.Bu çalışmalar için,I. Aynı türün farklı özelliklerine sahip bireyleri çaprazlanır.II. İstenmeyen bazı özelliklerin ortaya çıkma olasılığı vardır.III. Farklı türün farklı özellikteki bireyleri arasında çaprazlama yapılır.verilenlerde hangileri yanlıştır? Nizamülmülkü hüüdarlara ve devletadamlarıa birçk önekler vererek devletyöetiminin çştli yölerini anlattığıeserininadı aşğıakilerden hangisidir? Çin seferi dönüşü Mani dinini, Uygur ülkesine getiren Uygur hükümdarı, aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Konfüçyanizmde var olan Beş Erdem den birideğildir? Gökteki yıldızlar kadar sayısızAh, yurdumun kimsesiz ve yoksul çocuklarıAnladım farkınız yok koparılmış başaktan!Bu dizelerde yoksul çocuklar aşağıdakilerin hangisindeverilenlere benzetilmiştir? Düden Şelalesi hangi şehrimizdedir? Kötü olaylar yaşasa bile her zaman yaşamından memnun olmanın yolunu bulurdu. Bardağın boş değil dolu tarafını görürdü. Her şeyi iyi yönüyle değerlendirirdi. Bu yönüyle çevresindekiler tarafından takdir edilirdi.Bu metinde bahsedilen kişi için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? Aşağıdaki cümlerin hangisinde altı çizili sözcük hem yapım hem çekim eki almıştır.? 1. Her gece uyumadan önce ılık süt içerdi.2. Çalışarak büyük başarılara imza atmıştı.3. Söylediği şarkıyla mahallenin beğenisini kazandı.4. Sanatın işi, halka bir şeyler anlatmaktır.Numaralanmış cümlelerin hangilerinde yer alan fiilimsiler türce özdeştir? Aşağıdaki altı çizili sözcüklerden hangisi terim anlamlı değildir? Aşağıdakilerden hangisi ana düşünceyi destekleyen ve diğer paragraflarda yer alan düşüncelere verilen addır? Aşağıdakilerden hangisi Adamın iyisi iş başında belli olur. atasözünün anlamına uygundur? Aşağıdakilerden hangisi soyut isimdir? I. İpekyolu hakimiyeti için Akhunlar ve Sasanilerle mücadele ettilerII. Türk kara ordusunun temelini attılarIII. Orhun Anıtlarını diktilerYukarıdakilerden hangileri Kök Türklere ait özellikler arasında yer alır? Kuranı okumanın en doğru şekli aşağıdakilerden hangisidir? Peygamberimiz son evliliğini kiminle yapmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir