S:1

Aşağıdakilerden hangisi Türk vatandaşlarına tanınan siyasal haklardan biridir?

Aşağıdakilerden hangisi Türk vatandaşlarına tanınan siyasal haklardan biridir? sorunun cevabı "Kamu hizmetine girme hakkı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
kale sözcüğünün 4. harfi nedir?
Powered by Commentics
Uluslararası ticarette taşıma maliyetinin düşük olması önemli bir unsurdur. Bunun için tek seferde çok fazla yük taşıyan ulaşım araçları tercih edilmektedir.Buna göre ülkeler arasında yapılan ticarette ulaşım maliyetlerini azaltmak için aşağıdaki ulaşım yollarından hangisi tercih edilmelidir? Atatürk'ün mezarı nerede bulunmaktadır? Aşağıdaki kelimelerden hangisi açık kelimesinin zıt anlamlısıdır? Aşağıdakilerden hangisi imam olacak kişide aranacak özelliklerden birisi değildir? A: May ı use your telephone?B: ............ '' Hot '' kelimesinin Türkçe karşılığı hangisidir? Dandini dandini dastana Danalar girmiş bostanaKov bostancı danayıYemesin lahanayıYukarıdaki eser hangi halk kültürünün eseridir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir kullanılmamıştır? Türk edebiyatının ilk yazılı belgeleri hangisidir? Resulullah Medine'ye hicret ettiğinde kimin evinde kalmıştır? Gazali ye göre akıl hakikatin tümünü değil, belli bir kısmını bilebilmektedir. Hakikatin tümü ise aklı aşan bir durumdur. Akıl, hakikate değil ama kendi sınırları içerisindeki bilgiye ulaşabilme imkânına sahiptir. Hakikat hiçbir şekilde aklın kendi kavrayış sınırı ile sınırlandırılabilecek bir şey değildir. Bütün varlığın zemini olan ontolojik gerçeklik yani hakikat aklı da aştığı için, rasyonel düşünceye kapalıdır.Buna göre hakikat akıl ilişkisi Gazaliye göre en genel anlamda nasıl ifade edilir? Sağlıklı bir birey hangisini yapmaz ? Radyoloji bilimini kurarak iki kez Nobel Bilim Ödülünü alma başarısını gösterdi. Nobel Bilim Ödülünü kazanan ilk ve tek kadın bilim insanıdır. "Bilim için ölen kadın olarak anılır. Yukarıdaki açıklamaları verilen bilim insanı aşağıdakilerden hangisidir Taif dönüşü Cebrail Peygamberimize, Ey Allahın Resûlü! Emir ver de bu kavmi yok edeyim! dedi. Peygamberimiz (s.a.v.) ise o anda şöyle dua ediyordu:....Allahım! Sen kavmime doğru yolu göster, onlar bilmiyorlar. Bu olay peygamberimizin hangi özelliğini anlatmaktadır? İlk Müslüman kadın aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Medine Sözleşmesinin sonuçlarından biri değildir? Bir kişinin kendi davranışlarının sonuçlarını üstlenmesine ne denir? 607 123 doğal sayısının, binler bölüğündeki rakamların sayı değerleri toplamı kaçtır? "library" Türkçe karşılığı aşağıdakilerden hangisidir? Hz. Süleyman (A.S) rehberliğini yapan hayvanın adı nedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir