Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
İman, toprağa dikilen bir fidan gibidir. Fidanın yeşeripbüyüyebilmesi için sulanması ve bakımının yapılmasınasıl bir gereklilikse, kalpteki imanın da yaşaması içinibadetlerle desteklenmesi bir zorunluluktur.
Bu metinde vurgulanan ana düşünce aşağıdakilerden hangisidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
İman, toprağa dikilen bir fidan gibidir. Fidanın yeşeripbüyüyebilmesi için sulanması ve bakımının yapılmasınasıl bir gereklilikse, kalpteki imanın da yaşaması içinibadetlerle desteklenmesi bir zorunluluktur.Bu metinde vurgulanan ana düşünce aşağıdakilerden hangisidir? sorunun cevabı "İman, ibadetlerle güzelleşir, güçlenir ve varlığını sürdürür. " dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Bir kümeste 12 tavşan, tavşanların 2 katı tavuk vardır. Kümeste toplam kaç ayak vardır? Yara alan kazazede için hangisini yapmamalıyız? “Bingöl Çobanları” isimli şiir aşağıdaki şairlerin hangisi tarafından yazılmıştır?  Aşağıdaki atasözlerinden hangisi tutumlu olmamız gerektiğini öğütlemektedir? Aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangisi cümlenin sonuna konmaz? I.   Tren raylarının kışın büzülmesiII.   Kavanoz kapağının sıcak suda bekletildiğinde kolay açılmasıIII.  Kış aylarında elektrik tellerinin gerginleşmesiVerilenlerden hangileri ısı alan maddelerin genleşmesine örnek olarak gösterilebilir? ''Hepiniz çobansınız. Hepiniz gözetiminiz altındakilerden sorumlusunuz. Yönetici yönetimindekilerin çobanıdır. Erkek ailesinin çobanıdır. Kadın da evinin ve çocuğunun çobanıdır. Sonuç itibariyle hepiniz çobansınız.''Yukarıdaki hadis-i şerifte vurgulanan temel konu aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilen ifadelerden hangisi yanlıştır? Hangi eşleme yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisinde ünsüz benzeşmesi kuralına aykırılık nedeniyle yazım yanlışı yapılmıştır?   I. Of, bu çocuk hiç laf dinlemiyor!II. Yapım ekleri sözcüğün anlamını ve yapısını değiştirir.III.  Ah! Ne olurdu şimdi biz de orada olsaydık?IV. İstediğiniz siparişler elinize ulaştı mı?Numaralanmış cümlelerin hangilerinde dil, heyecana bağlı işleviyle kullanılmıştır? Aşağıdaki cümlelerden hangisi Ayet’el Kürsi’nin anlamı içerisinde yer almaz?