S:1

Soğuk tavırlarla birbirlerini selamlayıp uzak- laştılar. cümlesindeki soğuk kelimesi hangi anlamda kullanılmıştır?

Soğuk tavırlarla birbirlerini selamlayıp uzak- laştılar. cümlesindeki soğuk kelimesi hangi anlamda kullanılmıştır? sorunun cevabı "Mecaz anlam" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
İlk Türk devletlerinde devlet işlerinin görüşüldüğü büyük meclislere ne ad verilirdi? Hz Muhammedin (sav) amcası Ebu Talibin kendisine çocukken bakmasına karşılık amcasının oğlu olan Hz. Aliyi çocukluğunda yanına alması neyi gösterir? Amasrayı Cenevizlilerden alan Osmanlı padişahı, aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde eş anlamlı kelimeler aynı cümlede kullanılmıştır? Ayşe Hanım özdeş iki çay bardağından birincisine sıcak su ve küp şeker, ikincisine birincisiyle eşit hacimde soğuk su ve aynı miktarda küp şeker koyarak aynı hızla karıştırmaktadır.Birinci bardaktaki küp şekerin daha hızlı çözündüğünü gören Ayşe Hanım aşağıdaki sonuçlardan hangisine ulaşır? Aşağıdakilerden hangisi Hz Muhammedin davranışlarına örnek değildir? Doktorların tavsiyesiyle günde 2 litre su içen Kemal, 182 litre suyu kaç haftada içer? Aşağıdakilerden hangisi Türk şiirinde kullanılan ölçülerden değildir? Yüce Rabbimiz Asr suresinde Asra yemin ederim ki insan gerçekten ziyan içindedir. buyurduktan sonra ziyan (zarar) içinde olmayan kişileri saymaktadır.Buna göre aşağıdakilerden hangisi ziyan içinde olmayanlardandır?I-Birbirlerine hakkı tavsiye edenler II-Birbirlerine sabrı tavsiye edenler III-İman edip iyi işler yapanlar Emelin 2 düzine misketi vardı. 9 misket de abisi aldı. ​Emelin kaç misketi oldu? Aşağıdaki bilgilerden doğru olanın başına (D), yanlış olana (Y) yazınız.(....) Herkesin duygu ve düşünceleri birbirine benzer.(....) Kronolojik sıra, olayların zaman sırasına göre sıralanmasıdır.(....) Aynı yaşta olan insanlar aynı şeylere ilgi duyar.(....) Sinirli ve heyecanlı olma fiziksel özelliğimizdir.(....) Atatürkün kişisel özelliklerinden biri de planlı olmasıdır. Aşağıdaki eklerden hangisi bazı özel isimlere eklendiğinde kesme işareti ile ayrılmaz? I. Veri toplamaII. Araştırma sorusu oluşturmaIII. Veri toplanacak grubu belirlemeIV. Verilerle tablo oluşturmaBir veri toplama sürecinde yukarıdaki işlemler hangi sırayla takip edilmelidir? Aşağıdaki davranışlardan hangisi haramdır? Bizde batılı anlamda ilk eleştiriyi yazan kimdir? 39+41= ? işleminin sonucu kaçtır? Ödevimi yapmadığımı söyleyince öğretmen bana kızar mı acaba?Yukarıdaki cümle aşağıdaki anlamlardan hangisini taşımaktadır? Hak olsun,batıl olsun tapınılan her türlü varlık,mabut anlamına gelen kelime aşağıdakilerden hangisidir? Cumhuriyetin ilk yıllarında toplumsal hayatın düzenlenmesinde önemli rol oyanayan evlenme, boşanma, miras ve benzeri ilişkileri duzenlemek amacıyla aşağıdaki kanunlardan hangisi yürürlüğe girmiştir? Barut, kâğıt ve pusulanın icadı, ipekli dokuma, Filozof Konfüçyüs ve çini sanatı hangi medeniyete ait izlerdir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir