Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
(I) Birçok ülke bilim ve sanata verdiği değerle övünür.(II) Öyle ülkeler var ki bu ülkelerde en rahat ve en kaygısız yaşayanlar bilim adamlarıyla sanatçılardır. (III) Bukişiler her türlü sıkıntıdan uzak oldukları için yaratıcı olmakta, ortaya değerli eserler koymaktadırlar. (IV) Zatenyaratıcılığın ortaya çıkması da ancak bu koşullardamümkün olacaktır. (V) Aksi halde sanat ve bilim adınabir şey kazanamayız.
Bu parçada numaralanmış cümlelerin hangisinden sonra Biz de sanat ve bilime değer veriyorsaksanatçılarımıza ve bilim adamlarımıza uygun koşullarıhazırlamak durumundayız.cümlesi getirilirse anlamakışına uygun olur?

Cevap Yazın

* Zorunlu
2000
(I) Birçok ülke bilim ve sanata verdiği değerle övünür.(II) Öyle ülkeler var ki bu ülkelerde en rahat ve en kaygısız yaşayanlar bilim adamlarıyla sanatçılardır. (III) Bukişiler her türlü sıkıntıdan uzak oldukları için yaratıcı olmakta, ortaya değerli eserler koymaktadırlar. (IV) Zatenyaratıcılığın ortaya çıkması da ancak bu koşullardamümkün olacaktır. (V) Aksi halde sanat ve bilim adınabir şey kazanamayız.Bu parçada numaralanmış cümlelerin hangisinden sonra Biz de sanat ve bilime değer veriyorsaksanatçılarımıza ve bilim adamlarımıza uygun koşullarıhazırlamak durumundayız.cümlesi getirilirse anlamakışına uygun olur? sorunun cevabı "IV." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler