S:1

Bulgaristan ın sınırlarının ilk defa Ege denizine çıkması ne ile gerçekleşmiştir?

Bulgaristan ın sınırlarının ilk defa Ege denizine çıkması ne ile gerçekleşmiştir? sorunun cevabı "I. Balkan Savaşının sonunda" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi kütle birimidir? Mesleklerle ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Yönler neye göre belirlenir? Soğuk sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamıyla kullanılmıştır? Isı ve sıcaklıkla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi doğal kaynaklardan değildir? Aşağıdakilerden hangisi genelden özele doğru sıralanmıştır. Peygamberimize verilmiş en büyük mucize hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi trafikte ve nazik bir davranış değildir. A ve B şehirleri arası 350 kmdir. Bu iki şehir arası, haritada 2,5 cm olarak çizildiğine göre haritanın ölçeğini aşağıdakileden hangisidir? Mustafanın 68 tane bilyesi vardı. 35 tanesini Aliye 17 tanesini de Osman' a verdi. Mustafanın kaç bilyesi kaldı? "Evden çıkınca biraz oynayacağız." cümlesinde yüklemin zamanı ve kişisi aşağıdakilerden hangisidir? 1.Annesi Adaya çok kızmıştı. 2.Bir daha bunu yapma! diye uyardı. 3.Bu yaptığın çok ayıp bir davranış. 4.Başkasının eşyasının açılmayacağını bilmen gerekir. Yukarıdaki cümleleri olayların oluş sırasına koyarsak sıralama nasıl olur? I couldnt play basketball - - - - I injured my leg. Osmanlı tarihinde 1718-1730 yılları arasındaki döneme ne ad verilir? Aşağıdakilerden hangisi peygamberlerin sıfatlarından değildir? Orta Asya Türk Devletlerinin kısa sürede yıkılmalarının temel nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Eren : ....................................... ?Esin : At 7 o'clock. ."Devletin koyduğu kuralların bir kısmı en temel haklarımızı, bir kısmı da........................korumak içindir. " ifadesindeki "boşluğa hangi kelime gelmelidir? Aşağıdaki hangi madde ile ilgili örneklerde yanlışlık yapılmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir