Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Hiçbir zaman elinde sapan olan bir arkadaşım olmadı. Daha doğrusu, öyleleri ile arkadaşlık yapmadım. Çünkü minicik bir kuşun canına kıyarken acıma duygusu olmayan kişi, zor duruma düşene elini uzatmaz. Acıma duygusu olmayan kişi her an birilerine kötülük edebilir.
Yazara göre kuşların canına kıyanda ne yoktur?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Hiçbir zaman elinde sapan olan bir arkadaşım olmadı. Daha doğrusu, öyleleri ile arkadaşlık yapmadım. Çünkü minicik bir kuşun canına kıyarken acıma duygusu olmayan kişi, zor duruma düşene elini uzatmaz. Acıma duygusu olmayan kişi her an birilerine kötülük edebilir.Yazara göre kuşların canına kıyanda ne yoktur? sorunun cevabı "Acıma duygusu" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Kürşad ayaklanması aşağıdaki Türk Devletleri’nden hangisinin bağımsızlığını kazanmasını sağlamıştır?  Aşağıdakilerden hangisi bilimsel araştırma basamaklarının ikincisidir? On a camping holiday, don’t forget to take your - - - - in case it rains. Su olmayan yerlerde nasıl namaz kılarız? Sivil toplum kuruluşların topluma en büyük katkısı nedir?   Aşağıdakilerden hangisi kültürel unsurlardan biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi aile tarihimizi araştırırken yararlanabileceğimiz kaynaklardan değildir? Sevr Antlaşmasına göre Anadolu’yu aralarında paylaşan İtilaf Devletlerinden hangisi 2. İnönü Savaşından sonra işgal ettiği yerleri boşaltma kararı almıştır?   Kalker, jips ve kaya tuzu gibi kolay çözünebilen kayaçların bulunduğu yerlerde karstik yer şekilleri yaygın olarak görülür. Bazı karstik yer şekilleri turizm faaliyetlerinin gelişmesinde etkili olmuştur.I. PamukkaleTravertenleriII. Damlataş MağarasıIII. Elmalı PolyesiIV. Taşeli PlatosuYukarıda verilen karstik oluşumlardan hangileri ülkemizde turizm faaliyetlerinin gelişmesinde etkili olmuştur? Türkçenin ilk dil bilgisi kitabı hangisidir? I. Saygı duymakII. Hoşgörülü olmakIII. Dedikodusunu yapmakIV. Sırlarını başkaları ile paylaşmakYukarıdakilerden hangisi arkadaşlarımıza karşı sorumluklarımızdandır? Bir konuşmada, dinleyicinin kendini ilgilendiren yerleri duyduğu ancak diğer kısımlarla genellikle ilgilenmediği dinleme türü aşağıdakilerden hangisidir?