S:1

Recep ayının ilk Cuma gecesidir.
Rağbet edilen çok istenen şey anlamına gelir.
Müslümanlar manevi yönden üç aylara hazırlanırlar.
Hakkında bilgi verilen kandil aşağıdakilerden
hangisidir?

• Recep ayının ilk Cuma gecesidir.• Rağbet edilen çok istenen şey anlamına gelir.• Müslümanlar manevi yönden üç aylara hazırlanırlar.Hakkında bilgi verilen kandil aşağıdakilerdenhangisidir? sorunun cevabı "Regaip" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
417 sayısında basamak değeri en büyük olan sayı ile sayı değeri en büyük olanrakamın toplamı kaçtır? – .... De ki: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? (Zümer suresi, 9. ayet)– ‘.... Rabbim benim ilmimi arttır de. (Taha suresi, 114. ayet)Bu ayetleri benimseyen kişide aşağıdaki özelliklerden hangisinin gelişmesi beklenir? Bir onluk, üç birlikten oluşan sayıya 4 eklersek kaç elde ederiz? Ses, ....... yüzeylerde daha iyi soğurulur.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Hangi cümlede yazım yanlışı vardır? Bir şeye karşı duyduğumuz ilgiye ....................... , mutlaka karşılamamız gereken isteklerimize....................denir. Boşluğa sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde koşul anlamı yoktur? 7 yumurtanın 3 tanesini yedik. Geriye kaç yumurta kaldı? A) Aşağıdaki cümlelerin doğru olanların başına D, yanlış olanların başına Y, yazınız.(.........) İslamiyet ten önce Kabenin içi putlarla doluydu.(.........) İlk peygamber Hz. Ebu Taliptir.(.........) Peygamberimiz doğmadan önce de İslamiyet vardı.(.........) İlahi kitaplar insanın mutluluğunu ve toplumsal düzeni amaçlar.(.........) İlk vahiy Alak suresinin ilk beş ayetiydi. İstanbul( )da nereyi gezeceksiniz( ) Cümlede boş bırakılan ( ) yerlere aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangileri gelmelidir? Gülümsemek sana çok yakışıyor. Cümlesi kaç heceden oluşmuştur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde ek eylem kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi İtilaf devletlerinden değildir? Aşağıdakilerden hangisi adil davranan bir insanın özelliği değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bastırmak kelimesi birdenbire gerçekleşmek ve pek çok etki göstermek anlamında kullanılmıştır? Aşağıdaki canlıların hangisinde tomurcuklanarak üreme görülmez? Aşağıdakilerden hangisi İslamdan önceki Arap yarımadasının dini özelliklerinden biridir? Üç yüz tam binde on altı okunuşu verilen ondalık gösterim aşağıdakileden hangisidir? Peygamberimiz Hz. Muhammed ‘ in annesinin adı nedir ? Verilen kelimelerden hangisi 3 hecelidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir