S:1

Yunus Emre ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

Yunus Emre ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? sorunun cevabı "Tüm şiirlerinde hece ölçüsünü kullanmıştır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Atatürk kaç yılında doğmuştur?
Powered by Commentics
İskelet ve kas sistemimizde şişlik, ağrı, hareket azalmasına yol açan, iç organlarımızda çeşitli problemlere neden olan hastalıklara ne ad verilir? Osmanlı devletinin kısa sürede büyümesinin, coğrafi konumuyla ilgili olan madde hangisidir? 7,23 – 7,33 – 6.099 ondalık kesirlerin büyükten küçüğe doğru sıralanışı hangi şıkta doğru verilmiştir? Hangi seçenekte maddenin üç hali de bulunur? Sen geldin benim deli köşemde durdunBulutlar geldi üstünde durdu Merhametin ta kendisiydi gözlerin Merhamet saçlarını ıslatan sessiz bir yağmurduBu dizelerde geçen aşağıdaki kelimelerden hangisi imge değildir? Ahmet Bey: Selamünaleyküm Rüstem Efendi!Rüstem Efendi: Aleyküm Selam Ahmet Bey! Erzurum Kongresi öncesinde 8 Temmuz 1919 günü askerlik görevinden istifa eden Mustafa Kemal Paşa aşağıdaki gelişmelerden hangisiyle askerlik görevine geri dönmüştür? 1. al2. yumuşak3. kırYukarıdaki kelimelerden hangisi eş sesli değildir? Osmanlıda ilk resim eğitimi veren okul olan Sanayiinefise Mektebini açan ünlü Türk ressam aşağıdakilerden hangisidir? ‘Kuranda adı 27 defa geçer. Hz. İbrahime (as) iman etmiş ve onunla hicret etmiş kişilerdendir. Sodom şehrine peygamber olarak görevlendirilmiştir. Bu kavim en aşağılık günahı işledikleri için helak olmuşlardır. Helak olmaktan sadece bu peygamber ve iki kızı kurtulmuştur. Yukarıda hakkında bilgiler verilen peygamber kimdir? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Ayşe Hanım, sıcak çorbanın içine bıraktığı metal kaşığın bir süre sonra ısındığını farketmiştir.Metal kaşığın ısınması, ısının hangi yolla yayılmasıyla gerçekleşmiştir? Aşağıdakilerin hangisindeki altı çizili sözcükler birbirinin sesteşi olarak kullanılmamıştır? I) Saat yönünde dolanır.II) Doğudan batıya doğru dolanır.III) Saat yönünün tersine döner.Ayın Dünya etrafındaki dolanım yönleri ile ilgili yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri doğrudur? Eski Türk devletlerinde devleti yönetme yetkisinin Tanrı tarafından verildiğine inanılırdı. Kut denilen bu yetki kan yoluyla hükümdardan oğullarına geçerdi.Bu durum;I- Halkın hükümdara bağlılığının artması,II- Oğulları taht mücadelesine girişmesi,III-Ülke yönetimi hanedanın tarafından ortak işidirsonuçlarından hangilerini doğurmuştur? Alfabemizde kaç tane ünlü harf vardır? Cengiz Hanın ölümünden sonra oğulları tarafından kurulan devletlerden hangisi, Türkiye Tarihi üzerinde doğrudan etkili olmuştur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir yazım yanlışı vardır? Aşağıdakilerden hangisi ilk kadın Başbakandır? Exam papers must be - - - - in 15 minutes. Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir