S:1

Kalıcı öğrenmenin gerçekleşebilmesi için öğrenme sürecine katılan duyu organı sayısının arttırılması gerekir. Bir öğretmen ne kadar çok duyu organına hitap ederse o oranda etkili bir öğrenme olur.
Buna göre aşağıdaki öğretim araçlarından hangisi diğerlerine göre daha etkili öğrenme gerçekleştirir?

Kalıcı öğrenmenin gerçekleşebilmesi için öğrenme sürecine katılan duyu organı sayısının arttırılması gerekir. Bir öğretmen ne kadar çok duyu organına hitap ederse o oranda etkili bir öğrenme olur.Buna göre aşağıdaki öğretim araçlarından hangisi diğerlerine göre daha etkili öğrenme gerçekleştirir? sorunun cevabı "Gerçek nesneler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
1+2+3=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics
Bir kamyona, her birinde 79 kilogram pirinç bulanan 84 çuval yüklendi. Bu kam-yona toplam ne kadar pirinç yüklendi ? Mekkeli müşriklerin yaptıkları baskılar dayanılmaz hale gelince, Hz. Muhammed(sav) fakir ve güçsüz Müslümanlara 615 ve 617 yıllarında hicret(göç) etmeleri için izin vermiştir. Bu ilk hicret hangi ülkeye olmuştur? "Çevresine göre yüksekte kalmış, derin akarsu vadileriyle yarılmış düzlüklere...............denir."ifadesini aşağıdaki terimlerden hangisi doğru tamamlar? Kaç tane 250 mL 10 litre eder? Ankara Kahramankazandaki taş ke- silen gelin efsanesini araştırmak için yöreye gittim. Yörenin ihtiyarlarıyla konuştum. Kayalık alanda video çekimi yapıp fotoğraf çektim. Bu ilginç olayı gazetede 3 yazı dizisi hâlinde yayımlamayı düşünüyorum.Bu araştırmacının yayımlayacağı yazı dizisinin türü aşağıdakilerden hangisi olur? Canlılar hayatta kalabilmek için gerekli olan besin, su, barınak, ışık gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlar canlılar arasında yaşam mücadelesine neden olabilir.Bu mücadelede ........................... .Verilen ifade hangi şekilde devam ederseDoğal seçilim açıklanmış olur? Gotik sanatı tüm sanatlara yayıldığı halde en önemli başarılarını, aşağıdaki hangi alanda ortaya koymuştur? Çevresi 90 cm olan bir bahçenin etrafına 6 metrede bir ağaç dikilecektir.Kaç tane ağaç gereklidir? Aşağıdaki tamlamalardan hangisinin tamlayanı zamirdir? Altı çizili sözcüklerden hangisi gerçek anlamıyla kullanılmıştır? Geri kelimesinin zıt - karşıt anlamlısı nedir? Hangi seçenekteki sözcükler anlam bakımından diğerlerinden farklıdır ? Belli bir sanat anlayışında, belli değer ölçülerinde birleşmeyi değil, bireysel özgürlüğü ve bunun sonucu olarak da çeşitliliği savundular. Her biri yalnız kendi duyuşuna, kendi beğenisine göre bir güzellik yaratma çabasındaydılar.Yukarıda sözü edilen dönem ve sanat anlayışları aşağıdakilerin hangisinde doğru olarak verilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammedin (sav.) çağrısına uyup Müslüman olan ilk dört Müslüman arasında yer almaz? 23 Nisan 1920de Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Halk yönetimde söz sahibi olmuş ve dilediği kişiyi yönetici seçme hakkını elde etmiştir.Bu göre halk, TBMM'nin açılmasıyla hangi hakkı elde etmiştir? Bir bölgedeki iklim koşulları, aşağıdakilerden hangisini etkilemez? Aşağıdakilerden hangisi Hz.Muhammedin vefatından sonra yaşanan olaylardan biri değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde soru sıfatı kullanılmıştır? Sigara içmediği halde sigara içilen ortamda bulunan kişiye ne denir? İnsanlara .......etmeyen, Allaha da şükretmez. Boşluğa gelmesi gereken nedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir