Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Koku alma ve tat alma arasındaki ilişkiyi deneyle gözlemlemek isteyen bir öğrenci arkadaşlarına aşağıdaki işlemleri yapmasını istiyor.
1. Öğrenci: Hiçbir şey yapma sadece sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.
2. Öğrenci: Kulaklarını kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.
3. Öğrenci: Burnunu kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.
4. Öğrenci: Gözlerini kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.
Öğrencinin yaptığı deneyin başarılı olabilmesi için yukarıda verilen hangi iki öğrencinin tattığı yiyecek hakkındaki fikirleri değerlendirilmelidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Koku alma ve tat alma arasındaki ilişkiyi deneyle gözlemlemek isteyen bir öğrenci arkadaşlarına aşağıdaki işlemleri yapmasını istiyor.1. Öğrenci: Hiçbir şey yapma sadece sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.2. Öğrenci: Kulaklarını kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.3. Öğrenci: Burnunu kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.4. Öğrenci: Gözlerini kapat ve sana vereceğim yiyeceğin tadına bak.Öğrencinin yaptığı deneyin başarılı olabilmesi için yukarıda verilen hangi iki öğrencinin tattığı yiyecek hakkındaki fikirleri değerlendirilmelidir? sorunun cevabı "1 ve 3" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Hz. Muhammed’in “Ey Müslümanlar! İşitin ve itaat edin. Hiç kimse ikindi namazını Kureyza topraklarından başka yerde kılmasın…” sözünü bazı sahabeler, ikindi vaktinde Kureyza topraklarında olun, şeklinde anlamış ve Kureyza yolunda ikindi namazı kılmışlardı. Bazıları ise, ikindi namazının Kureyza topraklarında kılınması olarak anlamış ve Kureyza yurduna gelmeden ikindi namazlarını kılmamışlardı.Burada anlatılan olay mezheplerin ortaya çıkışında etkili olan sebeplerden hangisine örnektir? "do-per-lap-de" hecelerinden aşağıdakilerden hangi kelime oluşmaz?  Aşağıdakilerden hangisi bitkisel besinlerdendir?                     I.Arayı arayı bulsam izini, İzinin tozuna sürsem yüzümü. Hak nasip eylese görsem yüzünü, Ya Muhammed canım arzular seni.                      II.Allâh adın zikredelim evvela Vâcib oldur cümle işte her kulaAllah adını her kim ol evvel anaHer işi âsân eder Allah anaAşağıdakilerden hangisi, bu şiirlerin ortak özelliği olarak söylenemez? Laboratuvarda deney yaparken aşağıdakilerden hangisini yapmamalıyız? Sorgu melekleri aşağıdakilerden hangileridir? Aşağıdakilerden hangisi eski Türklerdeki devlet görevlilerinden biri değildir? Bir usta, bir kalfa ve bir çırağın çalıştığı bir iş yerinde usta, kalfanın 3 katı, çırağın 5 katı maaş almaktadır.Bu iş yeri sahibi bir günde çalışanlarına 230 TL ödediğine göre çırağa günlük kaç lira ödeme yapmıştır? Orta Asya Türk Kültürü incelendiğinde bu kültürün oluşumunda göçebe yaşam tarzının etkili olduğu görülmektedir.Türk kültüründeI. KervansarayII. ÇadırIII. HamamIV. Atverilen unsurlardan hangilerinin bulunması göçebe yaşam tarzını benimsediğine kanıt olarak gösterilebilir? Aşağıdakilerden hangisi kullandığı elektriği soğutma görevi görmek için kullanır? Aşağıda verilen doğru ifadelerin başına D yanlış olan ifadelerin başına Y yazıldığında nasıl bir sıralama çıkar?(....) Ramazan ayının İslam dininde çok özel bir yeri vardır. Çünkü bu ay oruç tutulur.(....) Evrendeki her şey belirli bir düzen içinde yaratılmıştır.(....) Teravih namazı Kurban bayramına özgü ibadetlerden biridir.(....) Kur’an-ı Kerim Ramazan ayında indirilmeye başlanmıştır.(....) Ramazan aylarında camilerin minareleri arasına yazılan dinî içerikli ışıklı yazıya mani denilmektedir. 48+ A = 96 işleminde "A" yerine hangi sayı gelmelidir?