S:1

Aşağıda verilenlerden hangisi namaza hazırlık şartlarından biridir?

Aşağıda verilenlerden hangisi namaza hazırlık şartlarından biridir? sorunun cevabı "Niyet" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Ah o kadrini bilmediğim günlerKoklamadan attığım gül demeti,Suyunu sebil ettiğim o çeşme,Eserken yelken açmadığım rüzgâr!Bu şiirin ana duygusu aşağıdakilerden hangisidir? 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanununda, Eğitim kurumları dil, ırk, cinsiyet, engellilik ve din ayırımı gözetilmeksizin herkese açıktır. Eğitimde hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. şeklinde açıklanan temel ilke aşağıdakilerden hangisidir? Güneş sisteminde uydusu olmayan gezegenler hangileridir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde sıfat yoktur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşılaştırma yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi omurgasız hayvanlara örnek olarak verilir? Sınıf başkanlığına aday olan bir kişi hangi hakkını kulanmıştır? Sude, 78 metrelik mesafeyi 14 defa koştu. Sude kaç m koşmuş oldu? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır? Aşağıdaki öğrencilerden hangisi okul için hazırlık yapmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi trafik kazalarının sebeplerinden değildir? "Kötü huyu olan kişileri rahatsız edecek bir davranışta bulunmak" anlamına gelen deyim aşağıdakilerden hangisidir? Hangi surenin adı, bolluk, bereket ve neslin devam etmesi ve cennette bulunan bir ırmak gibi anlamlara gelmektedir? Aşağıdakilerden hangisinde farklı bir yuvarlama yapılmıştır? Hangi cümlenin sonuna ( . ) nokta işareti doğru konulmuştur? Scratch programında tüm programın ve hareketlerin görüldüğü beyaz alana ne denir? - Kanunlar önünde eşitlik vardır -Çoğunluğun kararı üstün tutulur-Kişi Hürriyeti esas alınır -Yöneticiler belli bir süre için halkın seçimi ile belirlenir Yukarıda özellikleri verilen yönetim şekli aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki sözcüklerin hangisinde sebep - sonuç ilişkisi vardır? Hz. Peygamber aşağıdaki ibadetlerden hangisi için gusül abdesti almış ve bunu müminlere de tavsiye etmiştir? Aşağıdaki ayetlerden hangisi ibadetin davranışları güzelleştirdiğine işaret etmektedir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir