S:1

(1) Ormanlar kralı aslan kendisine gösterişli mi gösterişli bir saray yaptırmış. (2) ‟Acaba ormandaki hayvanlar sarayımı beğenecekler mi? diye merak etmiş.
(3) Aslan, leoparın suyu kirlettiğini düşünür, leopar ise aslanın çok su içtiğinden yakınırmış. (4) Bunu anlamak için bir parti düzenlemeye karar vermiş. (5) Meğer akıllı eşek tehlikeyi fark edince hemen köye dönmüş. (6) Aslanın parti vereceği haberi ormanda kısa sürede yayılmış.
Bu parçada numaralanmış cümlelerden hangileri aynı masala aittir?

(1) Ormanlar kralı aslan kendisine gösterişli mi gösterişli bir saray yaptırmış. (2) ‟Acaba ormandaki hayvanlar sarayımı beğenecekler mi? diye merak etmiş.(3) Aslan, leoparın suyu kirlettiğini düşünür, leopar ise aslanın çok su içtiğinden yakınırmış. (4) Bunu anlamak için bir parti düzenlemeye karar vermiş. (5) Meğer akıllı eşek tehlikeyi fark edince hemen köye dönmüş. (6) Aslanın parti vereceği haberi ormanda kısa sürede yayılmış.Bu parçada numaralanmış cümlelerden hangileri aynı masala aittir? sorunun cevabı "1-2-4-6" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
She was walking when - - - - . Türkiyenin en büyük adası aşağıdakilerden hangisidir? Anakarada her yıl 11 yeni okul yapılıyor, 6 yılda kaç tane okul yapılır? Bir işletme birinci ay 8 000 lira kar ,ikinci ay 9500 lira zarar etmiştir. İkinci ayın sonunda bu işletmenin kar-zarar durumunu gösteren tam sayı hangisidir? 2a6 sayısının 3 ile tam bölünebilmesi için a yerine aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi zıt (karşıt) anlamda kullanılmamıştır? Taban ayrıtlarının uzunlukları 4 m ve 8 m, yüksekliği 16 m olan dikdörtgen prizmayla aynı hacme sahip küpün bir ayrıtının uzunluğu kaç metredir? ‘‘Sevap ve günahların tartıldığı özel bir tartıdır.Açıklaması verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir? Bir toplum içinde veya insanlar arasında benimsenmiş ve yaşatılmakta olan her türlü duyuş, düşünüş, davranış, kural ve kıymettir. Söz ve davranışların doğru, yanlış, güzel, çirkin, iyi ve kötü şeklinde tanımlanmasını sağlayan temel etkendir.Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi İkinci Yeni anlayışıyla yazan şairlerden değildir? Sessiz dereler, solgun ağaçlar, sarı güller Dillenmiş ağızlarda tutuk dilli gönüllerAşağıdaki cümlelerin hangisinde virgül, bu dizelerdeki işlevine uygun kullanılmıştır? Bir günlük beslenmesinde balık, süt, et, peynir, yumurta tüketen biri vücuduna en çok aşağıdakilerden hangisini almıştır? Bir bütün kaç çeyrektir? Ses dalgalarını toplamak ve onları yönlendirerek orta kulağa ileten kısım aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? İslam medeniyeti hakkında Osmanlıda ve İslam dünyasında yayınlanan ilk eser olan Medeniyyet-i İslamiyyenin yazarı aşağıdakilerden hangisidir? Peygamberimize Mirac sırasında verilen ayetler hangileridir? 1879da Seraskerlik makamına bağlı olarak kurulan Umum Jandarma Merkeziyesi, aşağıdaki dönemlerin hangisinde yeniden düzenlenerek Umum Jandarma Komutanlığına dönüştürülmüştür? If you eat too much fast-food, - - - - . 83 sayısının en yakın onluğa yuvarlanmasıyla elde edilen sayı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir