Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
(1) Ormanlar kralı aslan kendisine gösterişli mi gösterişli bir saray yaptırmış. (2) ‟Acaba ormandaki hayvanlar sarayımı beğenecekler mi? diye merak etmiş.
(3) Aslan, leoparın suyu kirlettiğini düşünür, leopar ise aslanın çok su içtiğinden yakınırmış. (4) Bunu anlamak için bir parti düzenlemeye karar vermiş. (5) Meğer akıllı eşek tehlikeyi fark edince hemen köye dönmüş. (6) Aslanın parti vereceği haberi ormanda kısa sürede yayılmış.
Bu parçada numaralanmış cümlelerden hangileri aynı masala aittir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
(1) Ormanlar kralı aslan kendisine gösterişli mi gösterişli bir saray yaptırmış. (2) ‟Acaba ormandaki hayvanlar sarayımı beğenecekler mi? diye merak etmiş.(3) Aslan, leoparın suyu kirlettiğini düşünür, leopar ise aslanın çok su içtiğinden yakınırmış. (4) Bunu anlamak için bir parti düzenlemeye karar vermiş. (5) Meğer akıllı eşek tehlikeyi fark edince hemen köye dönmüş. (6) Aslanın parti vereceği haberi ormanda kısa sürede yayılmış.Bu parçada numaralanmış cümlelerden hangileri aynı masala aittir? sorunun cevabı "1-2-4-6" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi ya da hangileri yüce Allah tarafından insanlara veren nimetlerdendir?1- Sevgi         2-Yiyecekler         3-Su  Yüce Rabbimizin bütün isimlerini içinde barındıran zatına ait özel ismi hangisidir? Bir çiftlikte 2858 portakal ağacı vardır. Portakal ağaçlarından 1354 fazla mandalina ağacı ,mandalina ağacından 205 fazla da limon ağacı vardır. Çiftlikteki toplam ağaç sayısı kaçtır? Atatürkçülükle ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? I. Barutun keşfiII. Camın bulunmasıIII. Plastiğin bulunmasıIV. Damıtma işleminin bulunmasıverilen ifadelerden hangileri simyacıların kimya bilimine katkılarındandır? Aşağıdakilerden hangisi insanlar arasındaki anlaşmazlık nedenlerinden değildir? Bir deneyde,•Aynı hacimde etil alkol ve su, özdeş plastik kaplara konuyor.•   Kapların tabanına yakın aynı noktalardaniğneyle birer delik açılıyor. •Kaplardaki deliklerden fışkıran sıvılardan hangisinin daha uzağa gittiği gözleniyor.Bu deneyde sıvı basıncını etkileyen faktörlerden hangisinin etkisi gözlenmektedir? Fuat 8 yıl sonra 30 yaşında olacaktır. Fuat şu an kaç yaşındadır? Aşağıdakilerden  hangisi  bireyin kendi iradesi dışında katıldığı toplumsal gruplardandır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde fiil yapı bakımından diğerlerinden farklıdır?   “Türkleşmek - İslamlaşmak - Muasırlaşmak” adlı eser, aşağıdaki yazarların hangisine aittir?  • Ayaklarının pedala sıkışmadığından emin olunur.• Yan tarafından yaklaşılır ve bir elle kolu, diğer elle çenesi kavranarak hafif hareketlerle boynu tespit edilir.• Baş-boyun-gövde hizasını bozmadan araçtan dışarı çekilir.Uygulama basamakları verilen ve kazazedenin araçtan çıkarılmasında kullanılan teknik, aşağıdakilerden hangisidir?