S:1

Sayı doğrusunda m ve n tam sayılarının arasındaki uzaklık 6 birim olduğuna göre bu sayılar aşağıdakilerden hangisi olabilir?

Sayı doğrusunda m ve n tam sayılarının arasındaki uzaklık 6 birim olduğuna göre bu sayılar aşağıdakilerden hangisi olabilir? sorunun cevabı "m =- 9 ve n =- 3" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Türkiye Selçuklu hükümdarı I. Kılıç Arslanın, devlet merkezini İznikten Konyaya taşımasına sebep olan gelişme, aşağıdakilerden hangisidir? ( 6 x 10 000 ) + ( 8 x 1000) + ( 3 x 100) + ( 8 x 10) + ( 5 x 1) Yukarıda çözümlenmiş şekilde verilen doğal sayı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde zıt anlamlı kelimeler vardır? Karasal bir ekosistemde üreticiden tüketiciye doğru bir besin zinciri oluşturulduğunda aşağıdaki canlılardan hangisi 4. sırada yer alır? ( 1 - 8 - 15 - 22 - ..... - ..... - ...... ) örüntüsü devam ettirilince gelecek olan üç sayının toplamı kaç eder ? Aşağıdakilerden hangisi, dünyada müteşebbisliğin önemli bir konuma sahip olmasının nedenlerinden biri değildir? 140 gram suda 60 gram KCl katısının çözünmesiyle hazırlanan çözeltinin kütlece % derişimi kaçtır? TBMM içinden seçilen bir cumhurbaşkanının siyasi parti ile ilişiği kesilir ve Milletvekilliği sona erer.Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile daha çok ilgilidir? Aşağıdakilerden hangisi forum başkanında bulunması gereken özelliklerden biri değildir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi bir atasözü değildir? 40 ekmeğin yarısı satıldı. Kalan ekmeğin 6 tanesi yenildi. Kaç ekmek kaldı? The foods in Italy were - - - - so I tasted all of them. Geçenlerde atlardan iyi anlayan bir dostumla görüşüyorduk. Atlara her şeyi öğretmenin kabil olduğunu söylüyordu. Yeter ki at istenen bir hareketi yaptığı zaman mükâfat alacağını kavrayabilsin. O hareketi yapmadığı takdirde cezaya çarptırılabileceğini de anlarsa atın yapmayacağı şey yoktur. Fakat ben öyle zannediyorum ki insanları iyi hareketler yapmaya teşvik etmekte mükâfatın yani takdirin tesiri cezanın tesirinden daha büyüktür.Bu parçayla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? ‘Vatandaş kelimesi içinde aşağıdaki hecelerden hangisi yoktur? Üç yıldan beri bu okulda okuyorum. Cümlesinde aşağıdaki sorulardan hangisinin yanıtı yoktur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir kullanılmıştır? cKuranda bin aydan daha hayırlı olarak bahsedilen mübarek zamanın adı nedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde nesnel bir anlatım vardır? 1- Tekalifimilliye Emirlerinin yayımlanması2- Başkomutanlık yetkisinin verilmesi3- Sakarya Savaşı4- Kütahya-Eskişehir Savaşlarıverilenlerin kronolojik sıralaması aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir? Aşağıdakilerin hangisinde, zarf-fiil cümleye durumanlamı katmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir