Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Tarih boyunca devletler verimli topraklara sahip olabilmek için pek çok mücadeleler vermiştir. Aşağıdakilerden hangisi bu durumun sebeplerinden biri olamaz?

 
 
Konu: Tarih boyunca devletler verimli topraklara sahip olabilmek için pek çok müc
0/5 (0)
 
Gravatar
Yeni
yaprak bası
Gravatar
1
0
0
Apr 2020
First Poster
yaprak bası

bece topraktançanak çomlek olack

 
Sayfa 1 - 1
 

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Tarih boyunca devletler verimli topraklara sahip olabilmek için pek çok mücadeleler vermiştir. Aşağıdakilerden hangisi bu durumun sebeplerinden biri olamaz? sorunun cevabı "Topraktan çanak ve çömlek yapılması" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Bir bölgedeki iklim koşulları, aşağıdakilerden hangisini etkilemez? Aşağıdaki, varlıkların hangisinin hareketi yavaşlamaya örnek olarak verilebilir? Aşağıdaki olaylardan hangisi diğerlerinden farklıdır? Millî Mücadele’ de Kılavuz Hatice, Kara Fatma gibi Türk kadınlarının rol oynadığı görülmektedir. Bu durum aşağıdakilerden hangisinin göstergesidir? Hz Amine Hatun’un vefatından sonra Peygamberimiz(sas)i,dedesi Abdülmuttalip’e teslim eden ve Efendimiz “Annemden sonra annem sensin” dediği bu sadık hizmetçisi, dadısı kimdir? 652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’ye göre aşağıdakilerden hangisi Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlü- ğünün görevlerinden biri değildir? “Konuşmak her ne kadar iyiyse de, susmak bazen konuşmaktan daha iyi sonuç verir. Öyle ki, hiç ummadığı zamanda bile kişinin sarf ettiği sözlerbaşına iş açabilir; onu zor duruma sokabilir.”  anlamına gelen atasözü, hangisidir? Zekatla ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde soru zamiri vardır? 41…19 boş bırakılan yere ”<  ,>  veya  =  işaretlerinden hangisi getirilmelidir? Okullarda deprem tatbikatını hangi sosyal kulüp düzenler?  Aşağıdakilerden hangisi Kurtuluş Savaşında düşmanı yurttan atmak amacıyla direniş hareketini kırmak için, milli çıkarlarımıza aykırı faaliyet gösteren cemiyetlerden biridir?