Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Kültür; toplumların tarihlerinden devraldıkları kendilerinin de katkıda bulunarak gelecek nesillere bıraktıklarımaddi ve manevi mirastır. Bireyler içinde aşadıkları
toplumun kültürünü öğrenirler, yaşarlar ve kendilerinden sonraki kuşaklara aktarırlar. Böylece kültür öğeleriait oldukları toplumun bireyleri tarafından gelecek ku-şaklara aktarılarak korunmuş ve sürekliliği sağlanmışolur.
Bu parçada kültürün hangi özelliği vurgulanmıştır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Kültür; toplumların tarihlerinden devraldıkları kendilerinin de katkıda bulunarak gelecek nesillere bıraktıklarımaddi ve manevi mirastır. Bireyler içinde aşadıklarıtoplumun kültürünü öğrenirler, yaşarlar ve kendilerinden sonraki kuşaklara aktarırlar. Böylece kültür öğeleriait oldukları toplumun bireyleri tarafından gelecek ku-şaklara aktarılarak korunmuş ve sürekliliği sağlanmışolur.Bu parçada kültürün hangi özelliği vurgulanmıştır? sorunun cevabı "Maddi ve manevi kültür öğeleri gelecek kuşaklara aktarılarak korunmaya çalışılır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler