Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Siz şehirleri nasıl gezersiniz? Ben yürüyerek gezerim. Otele yerleştikten sonra bir şehir planı alıp otelin yerini işaretlerim. Otelin adresinin bulunduğu kartı cüzdanıma yerleştirdikten sonra kendimi sokaklara atarım. Kaybolma korkum olmadığından rahatça dolaşırım. Sonra otelime döner, günün yorgunluğunu çıkarmak için güzel bir kahve içerim.
Bu metnin dil ve anlatımıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Siz şehirleri nasıl gezersiniz? Ben yürüyerek gezerim. Otele yerleştikten sonra bir şehir planı alıp otelin yerini işaretlerim. Otelin adresinin bulunduğu kartı cüzdanıma yerleştirdikten sonra kendimi sokaklara atarım. Kaybolma korkum olmadığından rahatça dolaşırım. Sonra otelime döner, günün yorgunluğunu çıkarmak için güzel bir kahve içerim.Bu metnin dil ve anlatımıyla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir? sorunun cevabı "Deyimler kullanılmıştır." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

*Güneş sisteminin en büyük gezegenidir.*Çevresinde halkaları vardır ve en büyük uydusu titandır.*Güneşe en uzak gezegendir. Yukarıda özelliği verilmeyen gezegen aşağıdakilerden hangisidir ? Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde kısaltma doğru yazılmıştır? Bir gazetecinin gizlice bir ünlünün fotoğrafını çekmesi ………………………..nin ihlaline örnektir.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Aşağıda verilen ifadelerin başına doğru ise D yanlış ise Y koyunuz(.....) Aydınlatma teknolojileri ateşin bulunmasıyla gelişmeye başlamıştır.(.....) Ampulü Thomas Edison icat etmiştir.(.....) Floresan lambalar, ampule göre daha tasarrufludur.(.....) Işık yayarak çevresini aydınlatan varlıklara ses kaynağı denilmektedir.(.....) Çevremizdeki varlıkları görebilmek için ışığa ihtiyacımız vardır. Aşağıdakilerden hangisi karbonhidratlar için yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi bir yönüyle diğerlerinden farklıdır? Aşağıdakilerden hangisi yaya kaldırımında yürürken uyulması gereken bir kuraldır? Aşağıdakilerden hangisi Yakup Kadri Karaosmanoğlu’na ait bir eser değildir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin yüklemi yapısı bakımından diğerlerinden farklıdır?   Aşağıdaki cümleyi tamamlayan seçeneği işaretleyiniz?(19:30)...............................................  Kalbi besin ve oksijen bakımından besleyen damar aşağıdakilerden hangisidir? 5442 sayılı il idaresi kanununa göre, valiler kimin tasdiki ile tayin olurlar?