S:1

I. Sürekli kuru gıdalar tükettiği için ev yemeklerini özlemiş.
II. Bu soruları çözersen konuyla ilgili eksiklerini giderirsin.
III. Yeni boyanan odasını havalandırmak için pencereyi açtı.
IV. Arabanın bakımını yaptırmamış, bu yüzden yolda kalmışlar.
V. Film çok etkileyici, uzun olmasına rağmen kimseyi sıkmıyor.

Numaralanmış cümlelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

I. Sürekli kuru gıdalar tükettiği için ev yemeklerini özlemiş.II. Bu soruları çözersen konuyla ilgili eksiklerini giderirsin.III. Yeni boyanan odasını havalandırmak için pencereyi açtı.IV. Arabanın bakımını yaptırmamış, bu yüzden yolda kalmışlar.V. Film çok etkileyici, uzun olmasına rağmen kimseyi sıkmıyor.Numaralanmış cümlelerle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? sorunun cevabı "IV.cümlede virgülden sonraki bölüm gerekçedir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi Hz. Peygamber ile ilk namazı kılan kişidir? Aşağıdaki besinlerden hangisi sindirime uğramadan kana geçebilir? Oruçla ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? 105 + 104 + 103 + .....+ 101 işleminin sonucu kaç basamaklıdır? Aşağıdakilerden hangisi bir eşeysiz üreme çeşidi değildir? Aşağıdaki mesleklerden hangisi tramvay ve metro kullanır? Alinin 17 tane sayma çubuğu vardır. Bu çubukları kullanarak iki tane küp oluşturacaktır. Her bir ayrıt için bir tane sayma çubuğu kullanacaktır.Alinin kaç tane daha sayma çubuğuna ihtiyacı vardır? Çözümlenmiş şekli: ( 4 x 100 000 ) + ( 5 x 1 000 ) + (6 x 100 ) +( 7 x 1) olan sayı hangisidir? İyileşemeyecek kadar hasta olan kişilerle, çok yaşlı insanlar tutamadıkları oruçlarına karşılık ne yapmaları gerekir? Aşağıdaki eser-yazar eşleştirmelerinden hangisi yanlıştır? Aşağıdaki kelimelerden hangisinin sonuna sesli harfle başlayan bir ek geldiğinde yumuşama olmaz? Aşağıda verilen özelliklerden hangisi nemli bölgeye uyum sağlamış bitkilerdegörülmez? Aşağıdakilerden hangisi hammaddedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir varlığı niteleyen sözcük yoktur? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi yapısı bakımından farklıdır? Aşağıdaki yazarlardan hangisi ‘‘Gülüp Ağladıklarım, Şehir Mektuplarıgibi fıkra türünde yazdığı eserleriyle tanınmıştır? Emrenin 8 kalemi, Erenin 10 kalemi vardır. Hangisinin kalemi fazladır? "Kardeşi bebeğin yanına geldi, Nabzına baktı. Sonra elini alnına koydu." Bu cümlede bulunan kelimelerin hangisinde hece düşmesi görülmektedir? Yolunda yürüyen bir yolcunun, ufku görmesi kâfi değildir. Muhakkak ufkun ötesini de görmesi lazımdır.ATATÜRKAtatürk, bu sözüyle, aşağıdakilerden hangisinin önemini vurgulamıştır? Aynı 6 doğal sayının toplamı 942 dir. Bu doğal sayıların 4 ünün toplamı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir