Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdakilerden hangisi, Günlüdür ibaresini taşıyan süreli resmi yazışmalarda uyulması gereken kurallar bakımından doğru bir ifadedir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdakilerden hangisi, Günlüdür ibaresini taşıyan süreli resmi yazışmalarda uyulması gereken kurallar bakımından doğru bir ifadedir? sorunun cevabı "Süreli belgelerde “Günlüdür” ibaresi, yazı alanının sağ üst köşesinde kırmızı renkli olarak belirtilir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

alo 182 ve MHRS sistemi hangi ihtiyacımızın sağlayan kurumun bize tanıdığı kolaylıklardandır?  I.    Olumsuz hava koşulları II.    Sürücü kusurları III.    Araç kusurlarıIV.    Trafik kurallarına uyulmamasıYukarıdaki sebeplerden hangileri trafik kazalarına neden olmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi giderleri devlet tarafından karşılanan ve görevlileri devlet tarafından  belirlenen kurumlardandır?  Dünya kendi etrafında bir tam dönüşünü ne kadar sürede tamamlar? ülkemizde kaç çeşit klavye kullanılır?  Aşağıdaki seçeneklerden hangisidir? "On iki " hangisidir? ”Başının etini yemek.” Deyiminin anlamı aşağıdakilerden hangisidir? 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümleri aşağıdaki kurumların hangisinde uygulanmaz? - - - - kararlar bilimsel değer taşıması yönüyle basılı materyal hâline dönüştürülerek kamuoyuyla  paylaşılır.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir? Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftası ne zaman kutlanır?  Bir namazın vaktinde kılınmasına ……………, vakti geçtikten sonra kılınmasına ise ……………… denir.Yukarıda boş bırakılan yerlere sırası ile aşağıdakilerden hangileri gelmelidir? Ankara Kalesi’ne çıktım. Gözümün önünde şaşırtıcı değişiklikleriyle Ankara Ovası uzanıyor. Arkadaşımla etraftaki dağları, küçük tepeleri ve bozkırın ortasında yemyeşil bir gölge yapan küçük köyleri sayıyoruz. Keskin bir ışık, etrafımda bir zafer borusu gibi çınlıyor. Sert rüzgârda bulunduğumuz tepenin yassı şekli tam bir gemi küpeştesi hâlini aldı. Zaman denizlerinde onunla yüzmeye hazırlanıyorum.Bu parçanın anlatımında aşağıdakilerden hangileri vardır?