Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Aşağıdakilerden hangisi, Bakanlıklardaki Yüksek Disiplin Kurullarının kuruluş esasları bakımından doğru bir bilgi değildir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Aşağıdakilerden hangisi, Bakanlıklardaki Yüksek Disiplin Kurullarının kuruluş esasları bakımından doğru bir bilgi değildir? sorunun cevabı "Yüksek Disiplin Kurulu ve Disiplin Kurulu başkan ya da üyeliği aynı kişi tarafından yapılabilir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdakilerden hangisi dinin yozlaştırılmasına karşı alınacak önlemlerden biri değildir? Ölçüsü 90° olan açılara ne denir? Aşağıdakilerden hangisinde soluk alırken havanın izlediği yol doğru olarak verilmiştir? Yüzlerinden ayak uçlarına uzanan beyaz çizgileri, yara izlerinden oluşturulan ve bedenleri süsleyen desenleri, varlıklı olmanın ve güzelliğin işareti sayılan dudak tabaklarıyla geleneklerine sıkıca bağlı bir kabile Surmalar. Evlenen kadının dudağı yarılıp bir tabak yerleştiriliyor. Dudak büyüdükçe tabak da büyütülüyor. Tabak ne kadar büyükse kadına kocasının verdiği hayvan sayısı da o kadar fazla oluyor. Dudak tabağıgüzellik unsuru sayılıp bir süs eşyası gibi taşınıyor. Kadın erkek hepsi bedenlerini seviyor ve süslüyor.Etiyopya’da yaşayan Surmalar, doğal yaşayış tarzlarını olduğu gibi sürdürmeye devam ediyorlar.Bir gezi yazısından alınan bu par- çayla ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Bir biberon 2 çay bardağı süt alır. 6 çay bardağı süt kaç biberon şişesini doldurur? Farklı olan seçeneği işaretleyiniz? Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’nı inceleyen Gizem, kimlik kartındaki bilgilere bakarak aşağıdaki sorulardan hangisini cevaplayamaz? Mezhepler ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğrudur?  Onlar basamağında 8 olan iki basamaklı en büyük sayı kaçtır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde adıl ( zamir ) vardır? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Eğitime %100Destek, Haydi Kızlar Okula ve Baba Beni OkulaGönder” kampanyaları düzenlenmiştir.Bu kampanyanın aşağıdakilerden hangisine yönelik olduğu söylenebilir? XIV-IX  işleminin sonucu kaçtır?