S:1

Aşağıdakilerden hangisi, Türk destanlarında yer alan motiflerden biri değildir?

Aşağıdakilerden hangisi, Türk destanlarında yer alan motiflerden biri değildir? sorunun cevabı "Kalem" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
-Sorubak- sözcüğünün son harfi
Powered by Commentics
Bir şirketin çalışanları için hizmet yılına göre yaptığı yıllık zammın cebirsel ifadesi 200x + 50 liradır.x hizmet yılını ifade ettiğine göre 10 yıllık hizmeti olan bir kişi 6 yıllık hizmeti olan bir kişiden kaç lira fazla zam alır? Öğretimin planlaması ve öğretim planları ile ilgili olarak aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? Aşağıdaki altı çizili kelimelerden hangisi yapılacak olan bir eylemi ifade eder? Kulağın yapısında bulunan ve görevi direkt işitmeyle ilgli olmayıp, beyincikle birlikte vücudun dengesini sağlan kısım aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi dini musiki türlerinden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi gürültünün insan sağlığı üzerindeki etkilerinden biri değildir? Aralarında eşitlik olan matematiksel ifadelerde verilmeyen değerleri bulunuz?16 - 3 = 52 ÷ .... Hangi cümlede yazım yanlışı vardır? Sola dönüş yapacak olan sürücülerin aşağıdakilerden hangisini yapması yanlıştır? Abbasiler döneminde kurulan şehir, Medinetüsselam, Kubbetülislâm ve Darulhilafe gibi isimleriyle meşhur olmuştur. Bu şehirde ilk olarak cami, saray ve çarşı inşa edilmiş, şehir merkezinin her tarafa eşit uzaklıkta olması ve kolayca kontrol edilip korunması için daire şeklinde planlanmıştır.Hakkında bilgi verilen şehir aşağıdakilerden hangisidir? Okunuşu "beş yüz" olan sayıyı yazınız? I. DilimizII. BayrağımızIII. Tarihi eserlerimizYukarıdakilerden hangileri ulusal egemenlik ve bağımsızlık sembollerimizdendir? 1.Zavallı köpek soğuktan titriyordu. 2.Eve götürürse annesi kızardı. 3.O da köpeği bodruma götürüp üstünü örttü. 4.Sokağa çıkınca karşısına bir köpek çıktı. Yukarıdaki cümleleri olayların oluş sırasına koyarsak sıralama nasıl olur? Sevgi ve saygı ile ilgili aşağıdaki cümlelerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi NATOya karşı kurulmuştur? 657 Sayılı Devlet Memurları Kanuna göre Devlet memurlarına, yaptıkları hizmetler için lüzumlu bilgilere ve yetişme şartlarına uygun şekilde, sınıfları içinde en yüksek derecelere kadar ilerlemesine ne denir? Aşağıdakilerden hangisi eşeysiz üremeye örnek olarak verilemez? Aşağıdaki yazar eser eşleştirmelerinin hangisi yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde açılmak sözcüğü gereken güce ulaşmak anlamında kullanılmıştır? Bir bitki hücresi hipertonik çözelti içinde bekletilirse, aşağıdakilerden hangisi görülmez? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir