S:1

Aşağıdaki ayetlerden hangisi tevhid kavramıyla ilgili değildir?

Aşağıdaki ayetlerden hangisi tevhid kavramıyla ilgili değildir? sorunun cevabı "“Ey Rabbim! Beni; bana ve ana babama verdiğin nimetlere şükretmeye ve razı olacağın salih ameller işlemeye sevk et.” (Neml suresi, 19. ayet)" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Aşağıdakilerden hangisi, şok durumundaki kazazedeye yapılması gereken ilk yardım uygulamalarındandır? 1 – Varlıkların kokusunu algılar2 – Çevremizdeki sesleri algılamamızı sağlar.3 – Nefes almamızı sağlar.Numaralandırılmış ifadelerden hangisi diğerlerinden farklı bir duyu organımızın görevidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde farklı bir zarf kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi nitelikli bir insanın özelliklerinden biri değildir? 2017 yılı nüfus sayımına göre ilçemizde 46.069 erkek ve 47.486 kadın yaşamaktadır. Buna göre Erbaanın nüfusu toplam kaç kişidir? Üniversitede edebiyat öğrenimi gören Ayçin, bitirme tezi için Türkçede mevsim ve tabiat olaylarını anlatan sözcüklerin anlamsal özelliklerini, geçirdiği anlamsal değişimleri inceleyecektir.Buna göre Ayçin, dil bilgisinin hangi alanında çalışma yapacaktır? Aşağıdaki kelimelerden hangisinin kökü isimdir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde denin yazımı yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi Türklerin İslamiyeti benimsemelerinin sebeplerinden biri olamaz? 40 kalemim var. Kalemlerimin 3/5'ü kalem olur? Biyolojik çeşitlilik ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur? Aşağıdakilerden hangisi Millî Eğitim Bakanlığının görevlerinden biri değildir? Kaynak kitaplara aşağıdakilerin hangisinden ulaşamayız? Aşağıdaki tarihlerden hangisinde ülkemizde, demokrasiyi kesintiye uğratan askerî müdahale olmamıştır? Aşağıdakilerden hangisi sıvı maddenin özelliği değildir? Aşağıdakilerden hangisi trafik kazası nedeni olabilir? Kur'anı Kerim'i tecvit kurallarına göre okumak anlamına gelen ilim dalı aşağıdakilerden hangisidir? 185 cm + 215 cm=? işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Uşi Antlaşması ile Rodos ve Oniki Adanın yönetimi geçici olarak hangi devlete bırakılmıştır?A) İtalyaB) İngiltereC) RusyaD) Fransa Kanadalı ünlü astronot Hadfield, 3-5 Aralıkta İstanbulda düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılacak. Hadfield, uzaya giden diğer astronotlardan farklı olarak Uluslararası Uzay İstasyonunda bulunduğu süre boyunca birbirinden ilginç aktivitelere imza attı. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ekonomi Bakanlığının İstanbul Kongre Merkezinde 3-5 Aralıkta düzenleyeceği etkinlikler kapsamında, 4 Aralık Cuma günü ‟Geleceğe Yolculuk konulu bir konferans verecek olan Chris Hadfield, renkli kişiliğiyle büyük hayran kitlesine sahip. Uluslararası Uzay İstasyonundaki görevi süresince sergilediği etkin- liklerle birçok unvana layık görülen ünlü astronot, Kanadada ‟Uzayın Tadını Çıkaran Adam olarak biliniyor.Bu metnin türü aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir