Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Piknikte yakılan ateşin söndürülmeden bırakılması, ormanların yanıp kül olmasına sebep olur.
Yukarıdaki cümle aşağıdaki sorulardan hangisinin yanıtıdır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Piknikte yakılan ateşin söndürülmeden bırakılması, ormanların yanıp kül olmasına sebep olur.Yukarıdaki cümle aşağıdaki sorulardan hangisinin yanıtıdır? sorunun cevabı "Ormanların yanıp kül olmasına ne sebep olur?
 "
dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aşağıdaki sanatçılardan hangisi fabl türünde tanınmış isimlerden biri değildir? Hangisi emniyet kemeri ve çocuk güvenlik koltuğu kullanmanın gerekçelerinden değildir? Manav 235 kg elma, 365 kg portakal ve 190 kg muz satmıştır. Manav toplam kaç kg ürün satmıştır? "Bu" sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir görevinde değildir? *İnsanlar eşittir* Kadınların hakkı gözetilmelidir* Kan davaları kaldırılmıştır* Faiz kaldırılmıştır.Peygamberimiz bu temel ilkeleri ne zaman dile getirmiştir? Okul-aile birlikleri;I. Okulların eğitim ve öğretim hizmetlerine etkinlik ve verimlilik kazandırmak, okulların ve maddi imkânlardan yoksun öğrencilerin zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ayni ve nakdi bağışları kabul edebilirler.II. Maddi katkı sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel etkinlikler ve kampanyalar düzenleyemezler.III.  Okulların bünyesinde bulunan açık alan, kantin, salon ve benzeri yerleri işlettirebilir veya işletebilirler.1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’na göre eğitim kurumlarının amaçlarının gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla okul-aile birliklerinin faaliyetleriyle ilgili yukarıdakilerden hangisi/hangileri doğrudur?  Aşağıdaki cümlelerden hangisi yanlış yazılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi İtilaf devletlerinden değildir?  Bağışıklık sistemini güçlendirmek, kış aylarını zinde ve sağlıklı geçirmek için özellikle C vitamini içeren mandalina, portakal, greyfurt, elma ve diğer meyveleri bol bol tüketmek gerekir. Meyve tüketimi; kanser, obezite, kalp hastalıkları, kireçlenme, cilt bozulması gibi hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Meyve, hafızayı canlandırır; kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Az kalorili olanlar ölçülü yendiği sürece kilo aldırmaz.Bu parçada aşağıdakilerin hangisinden yararlanılmıştır? İhale ile ilgili bilgilerden hangisi yanlıştır? Öğretmenimizle iletişim kurarken aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız? “Ba’sü ba’de’l - mevt” ifadesinin anlamı aşağıdakilerden hangisidir?