Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bayram günleri yaşadığım mutluluğu unutamam. Yeni elbiselerimi ve ayakkabılarımı giyer, anne ve babamla bayramlaştıktan sonra kendimi sokağa atardım. Kapı kapı dolaşıp el öperdim. Bir sürü şekerim olurdu. Bazen harçlık da verenler olurdu. Hemen bakkala koşup, topladığım harçlığı bitirirdim.
Yukarıdaki parçanın başlığı aşağıdakilerden hangisi olabilir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bayram günleri yaşadığım mutluluğu unutamam. Yeni elbiselerimi ve ayakkabılarımı giyer, anne ve babamla bayramlaştıktan sonra kendimi sokağa atardım. Kapı kapı dolaşıp el öperdim. Bir sürü şekerim olurdu. Bazen harçlık da verenler olurdu. Hemen bakkala koşup, topladığım harçlığı bitirirdim.Yukarıdaki parçanın başlığı aşağıdakilerden hangisi olabilir? sorunun cevabı "Bayram Hatıralarım" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Aydınlatma araçlarının geçmişten günümüze kullanımıyla ilgili sıralama, hangi seçenekte doğru verilmiştir? Milli bayramlarımız insanlarımızın bir araya geldiği önemli günlerdir.  Aşağıdakilerden hangisi milli bayramlarımızdan biri değildir?  Müslümanların bir kısmının kılmasıyla diğerlerinden kılma yükümlülüğünün kalktığı namaz hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “varsayım” anlamı vardır? ​Aşağıda verilen boşluğa hangi sayı gelmelidir?8 tane çeyrek ekmek …..yarım ekmek eder. Selanik’in aşağıdaki özelliklerinden hangisiyle şehrin sosyal yapısına vurgu yapılmıştır? Namazın sonunda sağa ve sola ………………….. verilir.Boşluğa hangi kelime gelmelidir? Aşağıdakilerden hangisi ilk dönem kelam alimlerinden değildir?   I. Hümanizm düşüncesiII. Doğal haklar anlayışıIII. Kuvvetler ayrılığı prensibiYukarıdakilerden hangileri insan hakları düşüncesinin gelişmesinde etkili olmuştur? Okumak, insanı konuşurken ve yazarken başarılı kılar. İnsanın duygu ve hayal dünyasını   zenginleştirir. İnsanı bilgi sahibi yapar. Bir insan, kişiliğini ve dünyaya bakış açısını  okuyarak oluşturur. “      Yukarıdaki parçanın konusu aşağıdakilerden hangisidir? O, hep bildiğini yapar, biz de onu kendi hâline bıraktık.Altı çizili sözün bu cümleye kattığı anlam aşağıdakilerin hangisinde vardır? 6/11'i  60 olan sayının  14 fazlasının  2 katı kaçtır?