Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
SUDENİN SÜRPRİZİ
Zilin çalmasına birkaç dakika kalmıştı. Sude anlatılanların birçoğunu dinlememişti. Çabucak eve gitmek, dedesinin armağanı olan sulu boyalarla resim yapmak istiyordu. Bu saatlerde annesi, mutfakta yoğun bir çalışma içinde olurdu. Sudeyi sevindiren de buydu. Kimsecikler görmeden en güzel resimleri yapıp dosyalayacaktı. Belki de bir gün, biriken resimleriyle, bir sürpriz yapıp herkesi şaşırtabilirdi. O zaman dedesi, annesi, babası, hele de mızıkçı kardeşi, nasıl da şaşkına döneceklerdi kim bilir.

Sudenin bir gün yapmak istediği sürpriz nedir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
SUDENİN SÜRPRİZİZilin çalmasına birkaç dakika kalmıştı. Sude anlatılanların birçoğunu dinlememişti. Çabucak eve gitmek, dedesinin armağanı olan sulu boyalarla resim yapmak istiyordu. Bu saatlerde annesi, mutfakta yoğun bir çalışma içinde olurdu. Sudeyi sevindiren de buydu. Kimsecikler görmeden en güzel resimleri yapıp dosyalayacaktı. Belki de bir gün, biriken resimleriyle, bir sürpriz yapıp herkesi şaşırtabilirdi. O zaman dedesi, annesi, babası, hele de mızıkçı kardeşi, nasıl da şaşkına döneceklerdi kim bilir.Sudenin bir gün yapmak istediği sürpriz nedir? sorunun cevabı "En güzel resimleri dosyalayıp herkesi şaşırtmak." dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Cumhuriyet dönemine ait aşağıdaki yeniliklerden hangisinin tam bağımsızlığın sağlanmasında doğrudan etkili olduğu söylenebilir? "ihtiyaç" sözcüğünün eş anlamlısı hangisidir? Kuran-ı Kerim’in ilk suresi ……………………..Noktalı yere hangileri gelmelidir. '' Bathroom '' kelimesinin Türkçe karşılığı hangisidir? On a camping holiday, don’t forget to take your - - - - in case it rains. Bir kimseyi yapmadığı davranışlardan dolayı suçlamaya ya da o kişide bulunmadığı halde ona olumsuz bir özellik yüklemeye “iftira” denir.Buna göre, aşağıdakilerden hangisi “iftira” sonucunda ortaya çıkan bir durum değildir?  Aşağıdakilerden hangisi frenleme mesafesinin artmasına neden olur? Elektrik yüklü bir elektroskobun topuzuna, elektroskobun yükü ile zıt yüklü iletken bir çubuk dokundurulursa elektroskobun yapraklarının hareketi ile ilgili,I. Biraz kapanır.II. Tamamen kapanır.III. Önce tamamen kapanır, sonra açılır.yargılarından hangileri doğru olabilir? “Ayçiçeği bitkisi, gün içerisinde güneşin yönüne göre yön değiştirebilmekter. Yüzünü güneşe dönmektedir.’’Yukarıdaki açıklamaya göre, bitkilerin hangi özelliğe sahip olduğu söylenebilir? Mount Everest is the - - - -  mountain in the world. Aşağıdakilerden hangisi bir arama motorudur? İnsan - - - - ile; kendini ve çevresini tanımaya çalışır, varlıkların nasıl meydana geldiğini sorgular, araştırır. Neden yaratılmış olabileceğini anlamaya çalışır.Yukarıdaki boşluğa getirilecek en doğru sözcük hangisidir?