Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
çikolata fabrikasında 1.gün 2450, 2.gün 3000 çikolata üretiliyor. 3.gün ise 1.gün üretilenden 50 tane fazla üretiliyor. Fabrikada 3 günde toplam kaç çikolata üretilmiştir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
çikolata fabrikasında 1.gün 2450, 2.gün 3000 çikolata üretiliyor. 3.gün ise 1.gün üretilenden 50 tane fazla üretiliyor. Fabrikada 3 günde toplam kaç çikolata üretilmiştir? sorunun cevabı "7950" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

“ Sıla evi temizledi.” Cümlesinde “ Sıla “ yerine hangisi gelebilir? “Ben senin de onun da ne kadar iyi insan olduğunuzu biliyorum.” cümlesinde kaç adıl vardır? Sözcüğün “ temel anlamı” ilk kullanım anlamı, sözlük birinci sırada yer alan anlamıdır.         Buna göre, aşağıdaki koyu yazılı  sözcüklerden hangisi temel anlamda kullanılmıştır?        Aralarında eşitlik olan matematiksel ifadelerde verilmeyen değerleri bulunuz?  18 + ....= 98 - 25 Peygamber’imiz diş sağlığına da çok önem verirdi. Peygamber’imiz döneminde dış fırçası yerine ne kullanılırdı? Aşağıdaki kelimelerden hangisinin kökü diğerlerinden farklıdır? “Cebrail bana komşu hakkında o kadar tavsiyede bulundu ki, Allahü Teâlâ komşuyu komşuya …………... kılacak sandım.”     Boşluğa gelmesi gereken ifade hangisidir? Adam, örsün üzerindeki demiri döverken kendisini iyice yorgun hissediyordu( ) Dinlenmek istiyordu ama bu imkânsızdı( ) İşini yetiştirmesi gerektiğini biliyor( ) elindeki çekici demirin üstüne ustaca vuruyordu( )Bu metinde ayraçla gösterilen yerlere sırasıyla aşağıdaki noktalama işaretlerinden hangileri getirilmelidir? "Çocukluk yıllarımı hiçbir zaman unutamıyorum." cümlesinde türemiş kelime aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur? "Altı yüz kırk iki tam binde üç" okunuşu verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi muhtar olabilmek için aranan şartlardan değildir?