S:1

''Alnında geçmişin izleri
Geleceğe umutla bakıyordu.''
Bu dizelerde yer alan sözcüklerden hangisinde hece düşmesi vardır?

''Alnında geçmişin izleri Geleceğe umutla bakıyordu.'' Bu dizelerde yer alan sözcüklerden hangisinde hece düşmesi vardır? sorunun cevabı "Alnında" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Avrupada Rönesans ve Reform hareketleri ile başlayan pozitif ve özgür düşüncenin etkisiyle aşağıdakilerden hangisi yıkılmıştır? Elifim uğru nakışlı Yavru balaban bakışlı Yayla çiçeği kokuşlu Kokar Elif Elif diyeBu dörtlükte l ve y seslerinin tekrar edilmesiyle aşağıdaki ahenk unsurlarından hangisi sağlanmıştır? Dünyamızın kaçta kaçı sularla kaplıdır? Aşkın ile düştüğüm yurda ben, Bir hız ile ulaştım tâ Beyrutʼa ben. Bana hiç tanıdık çıkmadın orda, Doğrulup yüzüme bakmadın ordaBu parçada aşağıdaki ses olaylarından hangisi yoktur? Güneşin battığı yöne .......... denir. Boş bırakılan yere hangi cümle ile tamamlamalıyız İlk yazılı kanunları kullanan anadolu uygarlığı hangisidir? Aşağıdakilerin hangisinde deyimin yanlış kullanımından kaynaklanan bir anlatım bozukluğu vardır? Aşağıdaki cümlelerde altı çizili sözcüklerden hangisi gerçek anlamda kullanılmıştır? Çoklu ortam; metin, görüntü, grafik, çizim, ses, video ve animasyonların bilgisayarda gösterilmesi, dosyalarda saklanması, bilgisayar ağından iletilmesi ve sayısal olarak işlenmesi ile ilgili bir kavramdır.Aşağıdaki sitelerden hangisi çoklu ortam sitelerinden biri değildir? Aşağıdakilerden hangisi uyuşturucu madde kullanımının insan sağlığına ve davranışlarına olumsuz etkilerindendir? Ülkeyi yönetmek için kurulan ve belirli bir programı olan örgütlenmiş gruplardır. Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi itikadi yoruma dayalı mezheplerden biridir? Aşağıdakilerden hangisi 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanununa göre yanlış bilgidir? Eşyaları ışık, gölge ve derinliği dikkate almadan renkli ve küçük resimlerle süsleme sanatına ne ad verilir? Bir market zinciri manav reyonunda satış yapacağı ürünleri belirlemek için yapacağı araştırmada hangi soruyu kullanamaz? Annesi İlkaya yarım kg çilek aldı. İlkay çileğin 300 gramını yedi. Geriye kaç gr çilek kalmıştır? Okulda kullandığımız kaynaklarla ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlış bir davranıştır? Aşağıdaki sayıların birler basamağındaki sayısı diğer birler basamağında bulunan sayıdan farklıdır? Bir günün yarısının 4 saat fazlası kaç dakika eder? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir