S:1

Aşağıdakilerden hangisi başlıca Anadolu uygarlıklarından (M.Ö. 2000-M.Ö. 600 yılları arasındaki) değildir?

Aşağıdakilerden hangisi başlıca Anadolu uygarlıklarından (M.Ö. 2000-M.Ö. 600 yılları arasındaki) değildir? sorunun cevabı "Hititler              " dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Çarşıya kiraz, kivi, kilim, kilit almak için çıktık. cümlesindeki alınanların adlarını sözlükteki sırasına göre dizersek hangisi üçüncü sırada yer alır? Yasemin has got a birthday party. She..........invitation cards to her friends. Mehmet Raufun Eylül romanıyla ilk örneğini verdiği psikolojik roman, Cumhuriyet Döneminde Peyami Safa, Samet Ağaoğlu gibi yazarların eserleriyle yeni örneklere kavuştu.Aşağıdaki eserlerin hangisi bu açıklamada adı geçen yazarların birine ait psikolojik bir romandır? Aşağıdaki rakamlardan hangisi 153 289 sayısının binler bölüğünde yoktur? Dünya, Ay'dan kaç kat büyüktür? Kara yollarındaki trafik levhalarına zarar veren sorumluya ne yapılır? Bir bilgi yarışmasında finale kalan 7 okulun puanları; 6, 10, 12, 8, 7, 9, 10 dur. Bu veri grubunun ortancası kaçtır? Bir bölgenin vergisinin ihale yoluyla peşin alınması esasına dayanan sisteme iltizam denilmiştir. İltizam sisteminde vergi kaynağı olan arazi aşağıdakilerden hangisi ile isimlendirilmiştir? Aşağıdakilerden hangisi kötü alışkanlıkların küçük yaşta başlamasını önlemeye yönelik davranışlar arasında yer almaz? Aşağıdakilerden hangisi insanın özellikleri arasında yer almaz? Maden işlemeciliği, taş işçiliği ve kale yapımında usta haline gelen uygarlık aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Hz. Muhammedin (s.a) bütün insanlığın kardeşliğini sağlamaya yönelik yaptırdığı çalışmalardan bir değildir? Sabah 8.15 de işe gitmek için yola çıktım. 1 saat 45 dakika sonra işe başladım.İşe başladığımda saat kaç olmuştur? Kim zerre ağırlığınca bir hayır işlerse, onun mükâfatını görür. Kim de zerre ağırlığınca bir kötülük işlerse onun cezasını görür.(Zilzâl suresi, 7-8. ayetler)Bu ayetlerde aşağıdakilerden hangisi vurgulanmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi bir cümledir? Kalsiyum sülfat bileşiğinin formülü aşağıdakilerin hangisinde doğru verilmiştir? Bir hafta kaç saat eder? Kanın vücutta dolaşımını sağlayan iletim borularına ne ad verilir? Zeliha 35 lirasının her gün 5 lirasını harcıyor. Buna göre Zeliha kaç günde parasını bitirir? Ay kendi ekseni etrafında ......... hareketi, Dünyanın etrafında ..........hareketi yapar.Boşluklara hangi ifadeler gelmelidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir