S:1

Uygurların yerleşik hayata geçmesiyle meydana gelen gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur ?

Uygurların yerleşik hayata geçmesiyle meydana gelen gelişmeler arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur ? sorunun cevabı "Bozkır kültürü gelişmiştir." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Dirsek kemiği iskeletimizin hangi bölümünde bulunur?A-Kolumuzda B-Gövdemizde C-Bacağımızda D-Kafatasımızda 45b6 doğal sayısı 3 ve 9'a kalansız bölünebildiğine göre a sayısı aşağıdakilerden hangisidir? Kuran-ı Kerim ilk kez ne zaman indirilmiştir? Aşağıda verilen saatlerin hangisinde akrep ile yelkovan arasındaki açı dik açıdır? İçeriğinin kullanıcıların katkılarıyla oluşturulduğu bilgi paylaşım yöntemine ne denir? Haftada 28 ekmek tüketen bir aile günde kaç ekmek tüketir? Aşağıdakilerden hangisi şok belirtilerindendir? Mustafa Kemal Atatürk TBMMnin açıldığı 23 Nisan ı çocuklara bayram ilan etmesi onun hangi yönünü göstermektedir? Şimdiki kuşak gergin bir yaşam sürmeye çok mu fazla alıştı acaba? Bu sorunun cevabını ben de sizin kadar merak ediyorum. Birçok insan bu gerginliği hissetmezse kendisini mutlu saymıyor. Atalarımız ve babalarımız doğaylaiç içe yaşadığı için gerginlikten uzaktı. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama yeni kuşak bundan neredeyse hiç haz almıyor. Yaşam tempoları o kadar hızlı ki vücutlarını dinlendirip huzura kavuşmaya, sakinleşmeye vakit bulamıyor.Bu metin aşağıdaki türlerden hangisine örnektir? "Az" sözcüğü, hangi cümlede sıfat olarak kullanılmıştır? Grup çalışmalarında aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır? Aşağıdaki cümlelerden hangisinde kinin yazımında hata vardır? İpek Yolu sayesinde birçok yenilik dünyaya yayılmıştır.Porselenler, kumaşlar, mobilyalar doğudan batıya aktarılmış,insanların yaşam şekillerini değiştirmiştir.Bu bilgiye göre İpek Yoluyla ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde dolaylı tümleç vardır? Hello ! I am Adel. I am from Germany.I am ........................... .Yukarıdaki boşluğa hangisi gelmelidir ? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde karşılaştırma yoktur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zaman zarfı vardır? Aşağıdakilerden hangisi planlı olmamızın yararlarındandır? Hz. Peygamber hayvanlara fazla yük yüklenmemesini ister, onların aç ve susuz bırakılmamalarını tavsiye ederdi.Hz. Peygamberin bu davranışı hangi özelliğinin bir yansımasıdır? Hangisi farklıdır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir