Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Verdiği nimetler için Allaha şükretmeye..,dinimizce yapılması güzel olan olan iş ve davranışalara karşılık verilen ödüle ise .denir.Yandaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Verdiği nimetler için Allaha şükretmeye..,dinimizce yapılması güzel olan olan iş ve davranışalara karşılık verilen ödüle ise .denir.Yandaki boşluklara sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? sorunun cevabı "Şükür-Sevap" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kimlere armağan etmiştir? Atomun yapısı ile ilgili her öğrenciden bir bilgi isteyenNaci öğretmen şu cevapları alıyor:Yasin: Çekirdeğinde (+) yüklü protonlar ve yüksüz nötronlar vardır.Sena: Elektronlar (–) yüklü tanecikler olup çekirdeğin çevresinde belirli yörüngede dönerler.Fatih: Proton sayısı nötron sayısına eşit olan atomlarnötrdür.Nisa: Elektronların kütlesi proton ve nötronların kütlesinden küçüktür.Verilen cevaplardan hangi öğrenciye ait olanı yanlıştır? I. Dünya, Güneş’ten daha büyük bir gök cismidir.II. Dünya, yalnız kendi etrafında döner.III. Dünya, Ay’a Güneş’ten daha yakındır.Yukarıda verilen cümlelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazılırsa hangi sıralama elde edilir? Devletin web site adresi aşağıdakilerden hangisidir?  Aşağıdakilerden hangisi teknolojik gelişmelerin önemini anlatmaz? Toplumsal ilişki, birbirinden haberdar olan en az iki kişi arasında belirli bir zaman sürecinde bir amaca yönelik olarak gerçekleşen karşılıklı etkileşim sonucu kurulan  bağdır.Buna göre aşağıdaki örneklerden hangisinde toplumsal ilişki yoktur? Ayça: I don’t know how to use this computer.Altan: Don’t worry! ……………  Varlıkta süreklilik ve hareketlilik esastır. Toplumsal dinamiklere baktığımızda hiçbir şeyin yerli yerinde durmadığını görürüz, her şeyin yavaş yavaş da olsa devingen hâlde olduğunu fark ederiz. İstesek de istemesek de zaman, bu hareketliğin farkına vardırır. Önemli olan bunun hazırlıklı olarak farkına varmaktır. O, bizi etkisi altına almadan biz kendimizi yenileyebilirsek bu hareketlilik içinde sürekliliği “bir insan” olarak gerçekleştirmiş oluruz. Aksi hâlde biz yönlendiren değil yönlendirilen, etkileyen değil etkilenen durumunda kalmış oluruz. Bu parçanın anlatımı için aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Bir çıkarma işleminde eksilen 32 azalırsa, fark nasıl değişir?  Aşağıdakilerden hangisi İslamiyetten önce (cahiliye döneminde) kız çocuklara yapılanlardan birisi değildir?  Kış mevsiminde manavdan hangisi alınmalıdır? İki yüz beş milyon on iki bin üç doğal sayısının rakamlarla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?