S:1

Dinimiz İslam ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?

Dinimiz İslam ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? sorunun cevabı "Dinimiz  sadece kendini düşünmeyi emreder" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Sıcaklığı fazla olan maddeden az olan maddeye aktarılan enerjiye............ denir.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? İlk bibliyografya hangisidir? Aşağıdakilerden hangisinin yazılışı doğrudur? 356 kalemi 7 kutuya eşit bir şekilde koyarsak geriye kaç kalem kalır? Motosiklette kontak anahtarının görevi nedir? 40 : 4 – 5 +(4-2).2 = işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Saat 12.00da başlayan bir film, saat 14.25te bittiğine göre, film kaç dakika sürmüştür? Erzurumda kış mevsimleri oldukça soğuk geçer. Yazları ise sıcaktır fakat kısa sürer.Yukarıda Erzurumun nesinden bahsedilmektedir? Genetik şifrede, dört çeşit nükleotit üçlü şifreler değil de ikili şifreler halinde oluşturulsaydı,I. 16 genetik şifre meydana gelirdi.II. Tüm amino asit çeşitleri şifrelenmezdi.III. Protein sentezi aksamadan devam ederdi.verilenlerden hangileri doğru olur? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde virgül sıralı cümleleri ayırmak için kullanılmıştır? Pasif kelimesinin zıt anlamlısı hangi cümlede kullanılmıştır? MEB Personelinin İzin Yönergesine göre ilçe millî eğitim müdürlerine aylıksız izin vermekle yetkili amir aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde birden fazla kişi zamiri kullanılmıştır? Aşağıdaki kelime çiftlerinden hangisi eş anlamlıdır? I.Paket lastiğiII.Bardak II.SüngerIV.YayV.Dolap Yukarıdakilerden kaç tanesi esnek maddedir? 5442 sayılı il idaresi kanununa göre, ilçe idare kurulu kararlarını itiraz nereye yapılır? 4 deste çiçek, toplam kaç çiçek eder? Aşağıdakilerden hangisi 1921 Anayasasının özelliklerinden biri değildir? Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman yüzünüzü ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın, başınızı mesh edip topuklarınıza kadar ayaklarınızı da (yıkayın).... (Mâide suresi, 6. ayet)Ayette sözü edilen temizlik aşağıdakilerden hangisidir? "İçin" sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisine sebep-sonuç anlamı katmamıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir