S:1

Komşumuz Suriye için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

A) Türkiyenin en uzun kara sınırına sahip olduğu ülkedir.
B) Petrol ve doğal gaz en önemli ekonomik zenginliğidir.
C) Fırat nehri topraklarından geçen büyük su kaynağıdır.
D) Şam, Halep, Lazkiye önemli kentleridir.

Komşumuz Suriye için aşağıdakilerden hangisi söylenemez?A) Türkiyenin en uzun kara sınırına sahip olduğu ülkedir.B) Petrol ve doğal gaz en önemli ekonomik zenginliğidir.C) Fırat nehri topraklarından geçen büyük su kaynağıdır.D) Şam, Halep, Lazkiye önemli kentleridir. sorunun cevabı "B" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
(I) Muallim Naci, edebiyatımızdaki aşırı değişme dönemi içinde tutumu iyi anlaşılmamış yeni sanata düşman, eskiye sıkı sıkıya bağlı olarak görülmüştür. (II) Göz için kafiye ilkesini benimsemiş, bu konuda Recaizade Mahmut Ekrem ile tartışmalarda bulunmuştur. (III) Recaizade Mahmut Ekremin Demdemesine karşı-lık Zemzemeyi kaleme almıştır. (IV) Şiirin yanında eleştiri, anı, tiyatro, tarih alanında eserler vermiştir. (V) Arapça, Farsça ve Fransızcadan çeviriler yapmıştır.Yukarıdaki numaralanmış yerlerin hangisinde bir bilgi yanlışı vardır? Müteşebbis ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisinin tamamını mıknatıs çeker? Aşağıdakilerden hangisi kalem pil ile çalışmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi TBMM'nin ilk siyasi başarısıdır? Jason :Didnt we forget to buy something?Sally :No, I bought everything for Ardas birthday party.Jason :What will we stick on the birthday cake?Sally :Oh, I see. Ok. I will buy some - - - - 3000 mm = .....................cm İşlemin sonucu aşağıdakilerden hangisidir? Benim sizlerle olan misalim aynen şuna benzer. Yanan bir ateşe uçan kelebekleri ve böcekleri tutmaya çalışan bir adam gibi. O kişi nasıl onlar yanmasın diye mücadele verirse bende sizin için uğraşırım Yukarıdaki hadiste peygamberimizin(SAS) insanlar için hangi yönü üzerinde durulmaktadır? Aşağıdakilerden hangisi namazın kişiye kazandırdıklarından biri değildir? 1911 de Trablusgarpa saldıran ilk devlet hangisidir?) Cümlelerin hangisinde karşıt anlamlı sözcükler birlikte kullanılmıştır? Basit bir elektrik devresi kurabilmek için hangisinin kullanılması şart değildir? Ülkemizde depremlerin sıklıkla görülmesinin temel nedeni aşağıdakilerden hangisidir? Perde sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz olarak kullanılmıştır? 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Yemin Belgesi Asli Devlet Memurluğuna atanlara kaç ay sonra düzenlenir? Aşağıdakilerden hangisi gazel ile kaside arasındaki ortak özelliklerden biri değildir? Wear a ................................. on your legs.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Okul tuvaletinde aşağıdakilerden hangisi yapılmamalıdır? Aşağıdakilerin hangisinde, yüklem olumsuz olduğu halde cümlenin anlamı olumludur? 92 sayısından önce ve sonra gelen çift sayının toplamı kaçtır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir