Lise Sınıf Geçme Hesaplama 2021 (9. 10. 11. 12. Sınıf)

2021 Lise Sınıf Geçme Hesaplama Formu
  • Sınıfınız
  • Okul Türünüz
  • Ders Sayısı
9.10.11.12. sınıf lise sınıf geçme hesaplama sayfamız güncel mevzuata uygun olarak hesaplama yapmaktadır.

Avatar
Admin
Admin
Avatar
Yeni Yorumcu
Melis

merhaba bi sey duydum herhangi dersten kalırsan sorumlu olara gectıyomussun mesela cografya diyelim sorumlu olarak seneye vermek zorundaymısız doğru mu ? Ve benim 3 zayıfım var matematik cografya ve ingilizce baraj derslerinden geçtim ortalamam 74 sizce sorumlu olara mı geçerim

Avatar
Amatör Yorumcu
sevda

Merhaba benim ilk dönem 45 ortalamam ikinci dönem kaç olması gerek en az

Avatar
Amatör Yorumcu
ömer

Ben Almanca hariç bu yıl hepsini geçtim derslerin ama Anadolu Lisesinde sanırım Almanca baraj ders ve 49 ile kaldım covid var diye 1.dönem sınavlarını girecekler 2.döneme şuan 11.sınıfım.Almanca gerçekten baraj ders mi ? İntarnette hep edebiyat yazıyor.

Avatar
Admin
Burhan Hoca

Almanca baraj ders olmaz.

Avatar
Yeni Yorumcu
Xsaxasd

10.sınıfım 9. sınıftan 7 tane kaldıgım ders var 10.sınıftan kalır mıyım

Avatar
Amatör Yorumcu
sude

Merhaba 9. Sınıfım genel ortalamam 77, sadece matematik dersim 44 sınıfta kalır mıyım cevap verirseniz sevinirim çok korkuyorum kalırım diye

Avatar
Yeni Yorumcu
Rumuz Ne

kalmassın en az 50 altı 3 tane ders lazım kalmak için benimde mat ortalama 44

Avatar
Yeni Yorumcu
Lütfen Cevaplayın

9. Sınıfım genel ortalamam 77 , sadece matematik ortalamam 44 kalır mıyım cevap verirseniz sevinirim çok korkuyorum kalırım diye.

Avatar
Yeni Yorumcu
Brawl Pass

Geçersin

Avatar
Yeni Yorumcu
Yedi

Hocam 9.sınıfm 6 zayıfım var bı 6 zayıf içinde matematik de var ama edebiyattan geçtim ortalamam ise 57 sınıfı geçebilir miyim

Avatar
Aktif Yorumcu
emir

Sadece matematik dersinden kaldım sorumlu mu geçerim yoksa kalıyormuyum 9.sınıfım

Avatar
Yeni Yorumcu
Sunbex

geçiyorsun

Avatar
Aktif Yorumcu
emir

Sadece Matematik dersinden kaldım sınıftamı kalıyorum yoksa sorumlumu geçiyorum 9.sınıfım

Avatar
Amatör Yorumcu
T

Ben 9. Sınıfım ortalamam 63 ama 3 dersten kaldım kimya hesaplama edebiyat bide normal kimya bu arada ben kimya bölümü okuyorum sınıfı gecermiyim

Avatar
Yeni Yorumcu
Sjxkssks

evet geçersin ancak edebiyattan sorumlu olarak geçesin seneye edebiyat dersinden yeniden sınav olacaksın.

Avatar
Yeni Yorumcu
Hksudisyyfy

birinci dönem ortalamam 60 ikincisinde 40 yapsam geçermiyim

Avatar
Uzman Yorumcu
Rumuz

Geçersin

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
Bir hafta kaç gündür?
Powered by Commentics
LİSE MENÜ
LİSE SINIF GEÇME HESAPLAMA SSS

Bir dersin ağırlığı, o dersin haftalık ders saati sayısına eşittir.Bir dersin yılsonu puanıyla o dersin haftalık ders saati sayısının çarpımından elde edilen puan, o dersin ağırlıklı puanıdır.

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haftalık ders saati sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70 olması gerekiyor. İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;Tüm derslerden başarılı olan, Başarısız dersi veya dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer. Baraj dersi yıl sonu başarı puanı ile geçemezsiniz.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.