LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
FATİH

Ben İzmir gene kim geliyo

Gravatar
Çaylak
Üzgün Abi

Bakın gençler ben 20 yaşında bir abimizin kardeşinizin size kendi hayatımdan örnek verim şu güzel ortaöğretim ve lise yıllarında bol bol ders çalışın ,gezin, tozun arkadaşlarınızla vakit geçirin ama derslerimizi aksatmayin çünkü ben gezdim tozdum ders fazla çalışmadım ve sayisalim oldukça düşük şimdi diyorum ki keşke ders çalışıp matematiğin geliştirseydim istediğim asker olmaktı ve geçmişte yaptığım hatalar yüzünden hep başım ağrıyor. Size bir abi tavsiyesi şu 4 yılınızı bol bol ders ve testlerle geçirin. İleride keşke dememek için...

Gravatar
Çaylak
Bağdagül

ben fen lisesini hedefliyorum ya siz

Gravatar
Çaylak
Ayvacık Fen Lisesi Hedefleyen

Hakkari fen lisesi var 360 puan. 0.41 yüzdelik dilimli kartal andl imam hatip lisesi var. Aselsan meslek lisesi var 425 puanlı. geçen sene 500 bu sene 498 puanla alan galatarasy anadolu lisesi var. Hangi fen lisesini hedefliyorsun?

Gravatar
Çaylak
nisanur

Tokat ihya balak fen lisesi

Gravatar
Çaylak
Zy

Geçen ki denememde sonuçlarım şöyleydi:

Türkçe:18d 2y

İnkılap:10d

Din:10d

İngilizce:8d 2y

Matematik:12d 2y

Fen:18d 2y

Sizce nasıl?

Gravatar
Admin
e-Rehber

2020 MEB verilerine göre yaklaşık 430 puan civarında bir puan ediyor. Bana sorarsan güzel bir sonuç Ama hedeflediğin okul bu puandan daha fazlasını istiyorsa o zaman daha iyisini yapman lazım. Bir kere fende soru kaçırma. İngilizceden de kaçırma.

Gravatar
Çaylak
gamze

Allah'ım sen bize güzel bir lise nasip ett yarap amin

Gravatar
Çaylak
Cyfc

iyi ama matematikten bi 15 net olsa iyi çünkü diğer rakiplermat yaparsa yüzdeliğin düşük kalır ve puanın ne kadar yüksekte olsa istediğin okula giremezsin benim mat netlerim şuanda 15 17 arası daha da geliştirmek için özel ders alıyorum ama 17 dan yukarı yapamıyorum belki senin sınırında budur sana iyi şanslar

Gravatar
Çaylak
A500

ben matı fullüyorum .ingilizceyi de beni din ve inkılap batırıyo

Gravatar
Çaylak
Sed

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi istiyorum inş herkes istediği liseyi kazanır

Netlerim:

Sözel full

Sayısal

Fen 2 y

Mat 2 b 2y

Matematiğimi geliştirmeye çalışıyorum hadi hayırlısı...

Gravatar
Admin
e-Rehber

Çok güzel bir sonuç. hayırlısı

Gravatar
Çaylak
Lgs Lgs

Türkçe 2y 18d

Matematik 3y 15d

Fen 3y 17d

İngilizce 1y 19d

İnkılap tarihi full

Din 1y 9d

NASIL????

Gravatar
Admin
Amin

Çok çok iyi. İnşallah hedeflediğin liseye yerleşirsin.

Gravatar
Çaylak
Pro Lgs

İngilizce de 20 soru yok

Gravatar
Çaylak
İşte Brisii

Mat 3 yanlış

Fen 1 yanlış gerisi full iyi mi

Gravatar
Admin
e-Rehber

Süper

Gravatar
Çaylak
Ayvacık Fen Lisesi Hedefleyen

Bu sefer matı az daha iyi yapıp feni çok kötü yaptım.

Sonucum:

Mat 10 d 8y 2b

Fen 10d 10y

Türkçe 1y 1b

İng 10d

İnk 9d 1y

Din 9d 1b

Nitelikli bir yer kazanırsam ailem bana pc toplayacak. Çok istiyorum sadece matı az daha iyi yapsam düzelir. Fen bu denemelik böyleydi normalde çok daha iyi geliyor. Sizce kaç soru çözmeliyim? Bir günde en fazla 150 çözebiliri mdiye üşünüyorum. Zaten ~85 gün falan kaldı

Gravatar
Admin
e-Rehber

Türkçe 1y 1b çok kötü. Belki de yanlış yazdın. İng , İnk, Din oldukça iyi. Ancak diğer 3 dersin katsayıları fazla.

Gravatar
Çaylak
Ayvacık Fen Lisesi Hedefleyen

1y 1b 18 doğru yaptım. 19 olsa daha iyi olur ama. Aslında 19 doğruyduda 1 soruyu doğru yapmıştım sonra karasız kalıp boş bıratım. 18 doğru yaptım türkçede.

Gravatar
Çaylak
Işıl Su

Bence çok güzel bir sonuç türkçe için.Yani genel olarak sözel çok kötü değil. Matematiğin açıkcası ben bu netleri yapsam mat.da göbek atarım. Ama elinden geldiğince yanlış yapmamaya çalış. Matta 10 doğru yapmışsın, evet güzel ama yanlışın olmaması dha iyi çünkü yanlışlar doğruları götürüyor. Bunun haricinde normalde fenine çok daha iyi demişsin. Evet, fenini daha iyi yapsan senin için daha iyi olur. Ama yapılamaz değil. ve ve ve şunu da söylemek isterim ki, '85' gün kaldı deyip geçme çünkü bu 85 gün de çok fazla soru çözüp, kendini emin ol ki çok geliştirebilirsin. O yüzden her ne kadar az kalsa da, sen boşlama. Deneme çözerek, -özellkikle son 1 ay- kendini çok geliştirebilirsin. Çünkü 1 soru, belkide senin kurtarıcın olabilir :)

Gravatar
Çaylak
Yıllık Deneyimli Genç

Kardeşim 19 yıllık deneyimle söylüyorum sen liseyi bitirince büyük ihtimalle eşit agirlikcisin

Gravatar
Çaylak
Ayvacık Fen Lisesi Hedefleyen

Ben sayısalcıyım ama mat yeni nesil olunca yapamıyorum. Normalde hedefim bilgisayar mühendisi olmak. En sevdiğim ders fen zzaten normalde fen aşırı yüksek gelirdi. Küçüklüğümden beri ilgim var. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve hem hayalim hemde ilgi alanlarımın neredeyse tamamı sayısal ve bilim alanında.

Gravatar
Çaylak
Onur Yasin

Yardımcı olun lütfen

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
10-2=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.