LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
Gülçin

güçtür; insanın sevdiklerine haksızlık etmemesi

Gravatar
Çaylak
Gülçin

umut insanı uyandıran bir rüyadır

Gravatar
Çaylak
Y

aynen bro

Gravatar
Çaylak
Gülçin

merhaba arkadaşlar fen lisesini hak eden kazansın derim çünkü her kimse çalışırsa emeğinin karşılığını alır derler sadece sevgiye tutunacak gücü olan yaşar

Gravatar
Çaylak
Y.b

7. sınıfın tonguç akademi denemesini çözdüm üst düzey ve yeni nesil sorular vardı . 488 aldım gerçek lgs de kaç alırım acaba teşekkürler.

Gravatar
Çaylak
Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal

Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesini istiyorum ve günde 200 civarı soru çözüyorum yeterli bir rakam mı??

Gravatar
Çaylak
Edasu1234

Bence yetmez bana kalırsa günde 200 değil 300 veya 350 soru çözmelisin ve hepsi de yeni nesil olmalı. Eğer bunları yaparsan kesin olarak orayı kazanırsın. :)

Gravatar
Çaylak
Ğ7.sınıftan Bir Çocuk

7.Sınıf Öğrencisiyim 6.Sınıfın Başından Beri Hazırlanıyorum Bu Sınava Sadece Din'den Batırıcam Diye Korkuyorum Sizce Nereye Girebilirim

Gravatar
Acemi
Lgs

Son 3 ayda fen lisesi gelir mi? hiç çalışmadım ama çok pişmanım

Gravatar
Çaylak
Nickbulamayan

bence zararın neresinden dönersen kardır fakat diğerlerine göre daha fazla çalışman gerekecek eksiklerini kapatabilmek için...

Gravatar
Acemi
Lgs

Hmm ya 7/24 çalışacam yeter ki 415 puan gelsin gelir mi ki ?

Tavsiyeleriniz varsa söylerseniz sevinirim

Gravatar
Çaylak
Nickbulamayan

umarım tutturursun ve bence gerçekten anlayarak çalışırsan hedefinin üstüne bile çıkabilirsin

Gravatar
Acemi
Lgs

Hm gerçekten mi? Hedefimin üstüne çıkabilir miyim? Hedefim Manisa Alaşehir Fen Lisesi

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

bence tam zamanı sadece biraz zorlanırsın ama yine de nitelikli bir lise kazanırsın iyi çalışmalar

Gravatar
Acemi
Lgs

Gerçekten 400 puan üstü gelir mi 7 yüzdelik altında gelir mi?

İnşallah gelir sabah akşam çalışıyorum

Tavsiyeleriniz varmı?

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

sıkı bir şekilde çalışırsan 400 üstü puan alabilirsin

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

İnşallah yaa çok istiyorum

Gerçekten 2 ay boyunca sıkı bi şekilde anlayarak çalışırsam yaparım ya bence hedefim 408 puanlı bir lise yüzdelik dilimi ise 6 lı bişey İnşallah olur yaa

Tavsiye verinnn banaaa

Gravatar
Çaylak
Muşlu Birinci

Ben 2021 lgs birincisiyim

Gravatar
Çaylak
Furkan Gündüz

eminim öylesindir.

Gravatar
Çaylak
Sary

Daha LGS sınavı gelmeden 1. Olmuş vaayyy anasını

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
İki basamaklı en küçük doğal sayı hangisidir?
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.