LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
Vilâyet-I Karasi

Annemin bilgisayar sözü var, muhtemelen ayallerimi süsleyen, gönlümde bulunmuş bir bilgisayarım oalcak. Ben 380 falan yapıyorum ama istediğim yer 398 ile alıyor. Matematikte kötüyse 7-8 doğru yapıyorum ama yanlışım olduğ için çok düşüyor. Fen trkçe falan çok iyi geliyor. Din, ink son 2 denemede kötü ama normadle 9 doğru veya full geliyor. İng hep full(11-12. sınıf ingilizce sınavlarında 100 alabiliyorum). Matematiğim çok yanlış çıkmasa 12 doğru 4y 4b olsa süper. Fen 17-18, türkçe 17-18, din 1 veya 0 yanlış, inklapta öyle, ingilizce full olsa 415-420 falan geliyo hadi heyecandır hatadır 1-2 yanlış daha çıksa 405 falan oluyo onla da %6.5 dilim geliyo. Bençok tembel birisiym b yüzden 150 sorunun üstüne çıkamam. Özlü, verimli bir çalışma ile ilerlemem lazım ama ödevler falan aşırı fazla(dershane ödevleri). Ben çalışsam, dershane ödevlerini yaparken bildiklerimi unuturumresmen. Mantıklı ve özverili bir çalışma planını 59 gün boyunca uygulasam hedefime ulaşırım bence(son hafta full deneme ve tekrar giderim) Bu arada ben "ayvacık fne lisesi edefleyen).

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Hmm bence kendine inanırsan ve güvenirsen yaparsın

Bende fen lisesi hedefliyorum daha yeni çalışmaya başladım inşallah yetişir sabah akşam çalışıyorum

İstediğim puan 400 üstünde bir puan olsun çünkü 400lü bir fen lisesi var bide 408 puanlı inşallah olur matematiğe ağırlık veriyorum sende öyle yap puan çok geliyor matematikten

Başarılar:D

Gravatar
Çaylak
Vilâyet-I Karasi

Bende :D Bugünki deneme garipti... Türkçe 19 doğru 1y yanlış fen 17 doğru 1 boş 2 yanlış (son zamanda yetiştirmeye çalıştım o yüzden son 2 soruyu tam okumadım bile) ingilzice tabiiki full, din ve inkilapta toplam 1-2 falan sanıorım yani sözelde 45 doğru 4 yanlış 1 boş. Sayısalda fen 17 doğru 2y 1b ama az daha korkmasam ve öğretmen 5 dk kaldı 4.7 dk kaldı diyip durmasa 19 yapardım :D. Matematik bayaaaaa kötü çünkü 9 doğru 6-7 yanlış gerisi boş. Matematik iyi olsa 480 falan oluyo böyle 12 doğru 2-3 yanlış olsa 420-430 arası geliyor. Benim hedefim %7 dilim yani 405 puan.

Gravatar
Acemi
Lgs

Evet

Sence ben şimdiden çalışmaya başlasam sabah akşam çalışıp konulara yetişir miyim?? Matematik, Türkçe,Fen bunlara ağırlık veriyorum 405 üstü puan gelir mi?

Gravatar
Çaylak
Vilâyet-I Karasi

Sabah akşam çalışmadan yertiştirirsin. Ben düzenli bir şekilde 150-200 soru tarzında ve tekrar yapıp, soruların yapımını öğrenerek çok rahat istediğimden yüksek puan yaparım. Bu arada bu denemede 402 puan yaptım(lgsye göre çünkü deneme hesaplamasıyla daa düşük oluyo) bu puanla istediğim yer geliyor. 398 ile alıyor. Bu başarıyı unutmadan artırmam lazım.

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Evet

Ben de inşallah yetiştirim yaa ama motivasyonum yok

Off

Gravatar
Çaylak
Bayram Eren Alphan

Deneme netlerim gayet yüksek ve güzel geliyor sizce İstanbul Erkek lisesini kazanır mıyım ( 430-480 ) aralarında geliyor :).

Gravatar
Admin
Admin

Geçen yıl 492.5054 taban puan ve 0,04 yüzdelik dilimle kapattı. Bu okula yerleşmek istiyorsan soru kaçırma lüksün yok. Max 1-2 soru hata yapabilirsin.

Gravatar
Çaylak
Ömet

Şereflikoçhisar yavuz sultan selim fen lisesi için kaç soru çözmeliyim matematikde yeni nesil cidden kötü 3 4 net arasini gecmedi denemelerde

Gravatar
Admin
Admin

En az %10 luk bir dilime girmen gerekiyor. 250 hedef koy sen.

Gravatar
Çaylak
Nil Sevi Kartal

Arkadaşlar İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi geçen senenin taban puanı 390 proje okulu yüzde 9 la alıyor ama 2019 da 420 ile almış orası için günde kaç soru çözmeliyim

Gravatar
Admin
Admin

%9-%10 yüzdelik dilime girmen için çok ciddi çalışman gerekiyor. Farklı kaynaklardan günlük 200+ soru çözmen yararlı olacaktır.

Gravatar
Çaylak
Nil Sevi Kartal

Arkadaşlar İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi istiyorum 390 puan ama sınav kolay olduğu zaman yüksekle alıyor 300-350 arası yapıyorum denemelerde 250- 300 arası gösteriyor günde kaç soru çözmeliyim 390 puan için

Gravatar
Acemi
nisa

Muğla/Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi için günde kaç soru çözmem lazım??????

Gravatar
Çaylak
Dr. Vasıf Topçu Fen Lisesi

bence be kadar çok soru çözersen iyi ama ila bir sayı olsun diyorsan 180 soru sayının altına indirmemeye dikkat et

Gravatar
Çaylak
Vilâyet-I Karasi

Denemelerde 350 civarı yapıtorum burada 370 380 falan çıkıyor :(. Ne yapacağım ben? Yerel yerleştirmede adresim farklı bir yerde. Ben balıkesir de istiyorum ama diyarbakırdayım. Sınavla yapabilsem iyi hadi ama işte

Gravatar
Admin
e-Rehber

Çalışman lazım. OBP ile kayıt alanı dışında bulunan bir okula yerleşmek çok çok zordur. Sınavla alan bir okul tercih edeceksen LGS zorunludur. Yok benim tercih edeceğim okul OBP ile öğrenci alıyor diyorsan o zaman da önce ikamet adresini tercih edeceğin okulun kayıt alanına al sonra o okulu tercih et.

Gravatar
Girişken
mehmet

Gerede Fen Lisesi için günlük kaç soru çözmeliyim

Gravatar
Çaylak
özge

denizli cumhuriyet lisesi e okul puanıyla alıyomu

Gravatar
Admin
e-Rehber

OBP ile alıyor.

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
10-2=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.