LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
Lgs2021

Normal Sadece ders dinlemeyle 350 380 yapıyorum son 2 ay günde 100 soru çözerek 410 420 yapıyorum iç anadoluda hangi liseyi tercih etmeliyim hedefim mimarlık

Gravatar
Çaylak
Hayalci

Benimde hedef mimarlık 420 ye çıkarken ne gibi taktikler uyguşadın

Gravatar
Admin
Admin

Bulunduğun il veya yakın illerden iyi anadolu liselerini tercih edebilirsin. Güzel bir aşama kaydetmişsin. Sona doğru yaklaşırken şu zamanlarda hedefi 150-200+ soru çözmeye ayarla.

Gravatar
Çaylak
D.d.a

Ben Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesine gitmek istiyorum puanı 436 ama biz 440 diyelim benim puanım ise 380-400 arası ben bu liseye gidebilir miyim 2 ayda yani?

Gravatar
Çaylak
Muhteşem

Azim edersen kazanırsın.sana bir önerim var tonguç doz denemeleri al 1 haftada nelerin yükselecek benim şuan neyleyim 77 ile 87 arası

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021 Tayfa

Ya ben çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok pişmanım çalışmadığım için ama bundan sonra 24 saat çalışıcam dersleri konu konu ayırdım hepsine çalışacağım en çokta matematike ama çok korkuyorum lgs den kazanamazsam diye 408 puan istiyorum olur mu sizce??

Gravatar
Çaylak
İlçe Birincisi

İzmir Atatürk Lisesi'ne girmek istiyorum, deneme sınavında 430 450 arası alıyorum. Diğerlerinin aksine bu okula girer miyim yazmayacağım çünkü buradaki hiç kimse taban puanlarının ne kadar oynayacağını bilemez.

Gravatar
Admin
Admin

Puandan çok yüzdeliğe bakmalısın. Son üç yılın yüzdelik dilimine şöyle bir baktığımızda;

2020 yılı 1.07

2019 yılı 1.33

2018 yılı 1.48

O halde senin %1 ile %1,5 arasında bir yerde olman lazım.

Gravatar
Çaylak
Çamlıca Kız Anadolu Lisesi

Çamlıca Kız Anadolu Lisesi İstanbul / Üsküdar istiyorum şimdi kaç net aralığında olmam gerekiyor

Gravatar
Çaylak
Lololo

Acaba bu hesaplama motoru doğruysa iyi

Gravatar
Çaylak
Edasu1234

Selam ben Beyoğlu Anadolu lisesini hedefliyorum taban puanı 398 virgüllü bir şey. Denemelerden 350 veya 370 arası alıyorum. Günlük 300 soru çözüyorum ama matematik netlerim 10 veya 11 oluyor diğer derslerim iyi. Sizce matematik netlerim arttırmak için ve LGS den 420 almak için ne yapmalıyım?

Gravatar
Admin
Admin

%7 - %8 lik bir dilimde yer alırsan bu okula yerleşebilirsin. Sorun sayın güzel. Bence iki ay daha farklı kaynaklardan bu tempoda soru çözer, eksik öğrendiğin konuları tekrar ederek tamamlarsan rahatlıkla yerleşirsin.

Gravatar
Çaylak
Emre Al

Ben İstanbul Galataya girdim.

Gravatar
Çaylak
Bak Girdin

Bak şu an girdin.

Gravatar
Çaylak
Kıskanma Istersen Bi

IQ’suz mısın niye girmesin

Gravatar
Çaylak
Saçma Bir Nick

Ben Zile fen lisesi istiyorum denemelerim 350 puanın üstünde acaba kaç soru çözmem gerekir

Gravatar
Çaylak
Dsgfhgyhgryu

350nin üstüyse biraz daha çalışıp 400 420 yapman lazım ama lisenin puanına görede şekillenebilirsin ama fen liseleri 430 440 dan aşağı olmaz yani çok çaba sarf etmen gerek günlük 250 300 minimum çözebilirsen çöz sınırlarını zorla inşallah hedefine ulaşırsın

Gravatar
Çaylak
Jzjakaklakz

Sürekli deneme çözmelisin günde 1 deneme çöz kendini eksik hissettiğin konulardan da ayrıca soru çöz

Gravatar
Acemi
berat

Denemelerde çalışmadan 380 410 arası yapıyorum Rize şehit Kemal mutlu Fen lisesi için ne kadar çalışmalıyım

Gravatar
Admin
Admin

420+ Hedeflemelisin. Şu anki çalışma temponu biraz daha artırmalısın. Eksik konuları tekrar etmeli farklı kaynaklardan bol soru çözmelisin.

Gravatar
Çaylak
D.d.a.

Peki ben 370-400 yapıyorum Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesine gitmek için ne yapmalıyım yada yapabilir miyim

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
2x2=?
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.