LGS Puan Hesaplama 2021 MEB Uyumlu - Yüzdelik Dilimli

2021 LGS Puan Hesaplama Formu
Dersler Doğru Yanlış Boş
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
LİSELER
2021 LGS puan hesaplama sayfamızda MEB 2021 LGS verileri kullanılmıştır. lgs puan hesaplama 2021 3 yanlış 1 doğru götürecek şekilde hesaplama yapmaktadır. lgs puan hesaplama 2021 ve hangi lise kazandığınızı il seçerek veya Türkiye geneli görebilirsiniz. LGS Geri Sayım Sayacı- Kaç Gün Kaldı?

Gravatar
Çaylak
Ghhj

Deneme netlerim çok iyi değil. Dùzeltmeye çalışıyorum. Denemelerde 350,340 yapiyorum. Öneri verir misiniz? Nasıl arttırabilirim?

Gravatar
Çaylak
Kendisi De Adını Bilmiyor

Ben girdiğim denemelerde sözelden full çekiyorum. fenden en fazla 2 yanlışım çıkıyor. ama matematikten enfazla 12 doğru yapabiliyorum nasıl düzeltebilirim???

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Nasil 12 doğru yapıyorsun yaa taktik ver yaa ben daha çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok istiyorum matematiği nasıl yapıyorsun?? lütfen bakk

Gravatar
Çaylak
Sudenaz Kaplan

Gençler size ben taktık veriyim eğer matematiği yapamiyosaniz ilk kolay soruları yapın yada 10 soru yapın garanti 400 alırsınız yani ben öyle yapıorum 400 gelip zaten

Gravatar
Çaylak
İpekçilik

Benim olduğum denemelerde genelde 390-410 geliyor ama son zamanlarda 410 civarında geliyor. İstediğim lise 408 puan. Günde 200-220 soru civarı çözüyorum sizce nasıl?

Bu sene LGS'ye girecek arkadaşlara başarılar dilerim

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Sen nizip fen lisesini mi istiyorsun?

Gravatar
Çaylak
İpekçilik

Yok,ben Bursa İpekçilik istiyorum

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Hm anladım Ya ben çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok pişmanım çalışmadığım için ama bundan sonra 24 saat çalışıcam dersleri konu konu ayırdım hepsine çalışacağım en çokta matematike ama çok korkuyorum lgs den kazanamazsam diye 408 puan istiyorum olur mu sizce??

Gravatar
Çaylak
İpekçilik

Bence böyle planına uyarsan başarabilirsin. Kendine güven korkma çok çalış. İnşallah hedeflediğin puanı yapar istediğin liseye gidersin

Başarılar

Gravatar
Acemi
Lgs

Ya ben çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok pişmanım çalışmadığım için ama bundan sonra 24 saat çalışıcam dersleri konu konu ayırdım hepsine çalışacağım en çokta matematike ama çok korkuyorum lgs den kazanamazsam diye 408 puan istiyorum olur mu sizce?? :

Gravatar
Çaylak
Kadıköy Anadolu Lisesi

bence çok çalışırsan yaparsın zaten türkçeden dil bilgisi konuları kaldırıldı konuları bilmiyosan tekrar edip bol soru ile mayıs başına kadar bitirsin ve geri kalan zaman da da genel deneme çözerek hedeflediğin puanı alabilirsin iyi çalışmalar

Gravatar
Acemi
Lgs

Hm anladım yani 408 puan gelir 6 yüzdeliği

İnşallah gelir sabah akşam çalışıyorum

Gravatar
Acemi
Lgs

Ya ben çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok pişmanım çalışmadığım için ama bundan sonra 24 saat çalışıcam dersleri konu konu ayırdım hepsine çalışacağım en çokta matematike ama çok korkuyorum lgs den kazanamazsam diye 408 puan istiyorum olur mu sizce??

Gravatar
Çaylak
Motivasyon

Ben de lgs öğrencisiyim hiç birşeyden korkmanıza gerek yok siz yeterince çaba sarf ederseniz devamı kendiliğinden olur lütfen kimse canını sıkmasın zorlu bir dönemden geçiyoruz benim tek tavsiyem şu olur ders çalışırken bir amacınız olduğunu unutmayın ve onun için elinizden geleni ardınıza koymayın kendinize dikkat edin ve sağlıklı kalın

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021

Anladım da 400 puan gelir mi? Yaa

Gravatar
Çaylak
sedef

Gelir

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021 Tayfa

450 gelir mi sabah akşam çalışırsam

Konuları tek tek ayırdım lgs de en çok çıkan konulara çalışacağım

Gelir inşallah Gaziantep Tobb Fen Lisesi

Gravatar
Çaylak
Rojin

Bence olur

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021 Tayfa

Yani 450 puan olur yani

İnşallah

Gravatar
Çaylak
Münteha

Selam arkadaşlar. Bende denemelerde 1. Ya da 2. Oluyorum. İlçe sıralamasında orta yüksek oluyorum. Hedefim fen lisesi gidebilir miyim? Birde okul başarı puanimda yüksek.

Gravatar
Admin
Admin

Fen liseleri için okul başarı puanın önemi yok. LGS de kaç yaptığın önemli. Sınavla alan bir lise için bir kere en az %10 luk bir yüzdelik dilimde yer almak lazım.

Gravatar
Çaylak
Lgs 2021 Tayfa

Ya ben çalışmaya yeni başladım yetişir mi bide hayalim fen lisesi çok pişmanım çalışmadığım için ama bundan sonra 24 saat çalışıcam dersleri konu konu ayırdım hepsine çalışacağım en çokta matematike ama çok korkuyorum lgs den kazanamazsam diye 408 puan istiyorum olur mu sizce??

Tavsiyen var mı??

Gravatar
Acemi
berat

neden olmasın?

Gravatar
Çaylak
Münteha

Bende denemelerde 1. Ya da 2. Oluyorum ilçe sıralamasında orta yüksek oluyorum. Hedefim fen lisesi gidebilir miyim? Birde okul başarı puanimda yüksek

Gravatar
Girişken
elif

Sey ben 375 puanla 2 ayda lgs olabilirmi sizce

Gravatar
Çaylak
Vilâyet-I Karasi

Kafan varsa çok rahat 400-425 düzeyine çıkarsın.

Gravatar
Çaylak
Münteha

Olabilir bence denemelerde kaçıncı oluyorsun

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
1+2+3=? işleminin sonucu kaçtır?
Powered by Commentics

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir."

LGS Sınavının Kapsamı nedir?

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

Sınav, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. Sınav, iki oturum hâlinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır. Birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacaktır"

LGS'de derslerin katsayısı kaçtır?

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Merkezi yerleştirme nedir?

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda yapılan yerleştirme demektir

Yerel yerleştirme nedir?

Ortaöğretim kayıt alanları dikkate alınarak, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam- devamsızlık kriterleri ile okullara yapılan yerleştirme demektir.

LGS puan hesaplama nasıl yapılıyor?

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunur.LGS puan hesaplama 2021 hangi soru kaç puan diye sormanıza gerek yok. Çünkü burada standart sapma işin içine giriyor. Dolayısı ile her sorunun da puanı farklı olmuş oluyor. Her c. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir. ç. Her bir alt testin standart sapması, ilgili alt testin ham puanları, ortalaması ve sınava giren öğrenci sayısı kullanılarak hesaplanır. Öğrencilerin her bir alt testine ait standart puanı (SP), o teste ait ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm öğrencilerin ham puanlarının ortalamasını 50'ye, standart sapmasını 10'a getiren bir dönüştürme işlemi sonunda elde edilir.