LGS Puan Hesaplama 2020

lgs puan hesaplama 2020 meb ile uyumludur. 2019 LGS puan hesaplama verileri ile karşılaştırabilirsiniz. lgs puan hesaplamada okul puanı ekleniyor mu? Hayır lgs puan hesaplamalarında okul puanın etkisi yoktur.
Net
Sayısı
Boş
Sayısı
Yanlış
Sayısı
Doğru
Sayısı
TESTLER
Türkçe
Matematik
Fen Bilimleri
İnkılap Tarihi
İngilizce
Din Kültürü

* Sistemi kullanarak alacağınız puan tahmini puandır, kanuni bağlayıcılığı yoktur 2018 LGS ile karşılaştır!
lgs puan hesaplama, 2019 lgs puanı hesaplama, lgs puan hesaplama meb, lgs puan hesaplama sorubak

LGS sınavı nedir?

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'de hangi derslerden kaç soru var?

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de yanlışlar doğruları götürüyor mu?

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir.

LGS Sınav Kapsamı

Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

LGS Sınavı Nasıl Uygulanıyor?

İlk olarak sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci olarak sayısal bölüm 40 soru 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır

LGS Derslerinin Katsayıları

LGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

LGS Sınavına nasıl itiraz edilebilir?

Sorulara, cevap anahtarlarına ve sonuçlara yapılacak itirazlar, soruların, cevap anahtarlarının ve sonuçların www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde ÖDSGM resmî internet sayfasında yayımlanan sınav itiraz bölümünden elektronik olarak yapılabilecektir.
1258 yorum yapıldı.
Antalya’dan
05.06.2019 Çarşamba 17:20
1 mat yanlışım var
Galatasaray veya istanbul erkek olur mu?
- mat standart sapma geçen seneye göre azalacak bence veya mat eksiği geçen seneden daha az zarar verecek bize
-ilk 1000’e giren istanbul erkeğe başvurabilir sanırım

Ozan
05.06.2019 Çarşamba 16:59
9. Soru, Hem B hemde C doğru kabul edilsin bence
murat
05.06.2019 Çarşamba 13:53
Sorunun cevabı net olarak B şıkkı.Paragrafa işaret eden ´´Buna göre ´´ ve ´´ikinci deneme ´´ifadelerine dikkat edin. Müfredatta öğretilen soru metininde yazılı metinin dikkate alınması ve bununda tartışmaya açık tarafı yok.
LGS mağdurlarından biri
05.06.2019 Çarşamba 13:05
Evet tekrar soruyorum fendeki 9. Soruya c diyenler b şıkkında ki yanlışı bize söyleyin de bizde bilelim
LGS mağdurlarından biri
05.06.2019 Çarşamba 13:01
Dnz isimli kişi evet haklısın senin dediğin gibi düşünürsek ilk durumda püskürtüyor ikisi aynı yükle yükleniyor ve düzgün dagilmiyor ama bize 2. Durumu soruyor ve 2. Durumu gören herkes tabi ki de b yapar , senin dediğin gibi c doğru evet ama b nin neresi yanlış????????
Endet
05.06.2019 Çarşamba 11:55
Alper sen c yaptığın için olmasın.
Emirhan topeak
05.06.2019 Çarşamba 11:53
Bencede sorunun cevabı b okulda fen hocamaysa doldurdum oda öyle diyo
Alper
05.06.2019 Çarşamba 10:59
Sınav zaten teog sınavı değil,muhakeme sınavı.kalıp bilgiyi ölçmek yerine öğrencinin düşünmesini,okuduğunu anlamasını istiyorlar.haksızlık yok merak etme.esas haksızlığı yapan bu sorunun iptalini isteyenler.
Çorumlu
05.06.2019 Çarşamba 10:28
Arkadaşlar bu sorunun iptal edilmesi veya edilmemesi benim puanımı etkilemiyor.İstediğim okulun +30 puan üzerindeyim zaten.Bu fark da bu sene,geçen seneye göre puanların yükselme miktarını karşılayacaktır.Benim için sorun yok gibi görünüyor...Lakin hem bu seneki fen kitabında,hem de eba vitaminde 9.soru için ZIT YÜKLERİN ÇEKİM KUVVETİ nden bahsediyor.Eba da(+)ve(-)yüklerin çekimi sonucu yapılan boyama işlemi animasyonda açıkca görülüyor.Bir çok arkadaşımız hafızasında bu bilgiler ile sınava girdi,öyle değil mi?Önemli olan hak yerini bulsun.Hepsi bu..İyi çalışmalar diliyorum.Daha da yorum yapmam.Her şey gönlünüzce olur inşallah..
Gökhan
05.06.2019 Çarşamba 10:08
Meb in mayıs ayı 8. örnek sorusu açıklamsından sorunun cevabının c olduğü görülüyor.
Ali
05.06.2019 Çarşamba 10:04
İmza kampanyasına nasıl imza atılıyor benim imzami da alın bence de B
Dnz
05.06.2019 Çarşamba 10:00
Soru iptal olmaz.c şıkkı diyenler rahat olsun.bilfen okullarından sonra doğa okulları fen bilimleri bölümü de soruda hata olmadığını ve doğru cevabın C şıkkı olduğunü açıklamış durumda.açılan davadan da bir sonuç çıkmaz..
9.Soru Kesin doğru cevapta c
05.06.2019 Çarşamba 09:53
Arkadaşlar gen 9. Soru hatasız ve müfredata uyumludur lütfen artık kabul edin cevap c dir itirazlar boşadır asıl iptal olursa hak yenmiş olacak öyle birşey olamaz yanlış cevap yapıyorsunuz sonra iptal olsun diyorsun c yapan arkadaşlar doğru yapmışlardır sonuna kadarda savunacagiz soru hatasız cevapta kesin c dır iptal olması asla düşünülemez meb cevabı yayınladı c dedi artık uzatmayalim bizde hakkımızı yedirmeyiz dogru cevap tartışmasız c dır
Mert
05.06.2019 Çarşamba 09:43
Ortada bir sebep yokken,gereksiz itirazlar sonucu,hatasız olan bu sorunun iptali durumunda babam dava açacak.o kadar kolay değil hak yemek.kendisi avukat..
Seçil
05.06.2019 Çarşamba 09:43
9.fen sorusunun iptal edilmesini istiyoruz müfredat dışı
  • İLK
  • ÖNCEKİ
  • SONRAKİ
  • SON
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.