LGS Puan Hesaplama 2020 MEB Uyumlu

Net
Sayısı
Yanlış
Sayısı
Doğru
Sayısı
TESTLER
Türkçe (20)
Matematik (20)
Fen Bilimleri (20)
İnkılap Tarihi (10)
İngilizce (10)
Din Kültürü (10)
İl/İlçe İstanbul/Beşiktaş
Kontenjan Sayısı 170
Taban Puanı 480.8382
Yüzdelik Dilimi 1.00
Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi
lgs puan hesaplama 2020 LGS için oluşturduğumuz bir hesaplama aracıdır. 2020 lgs puan hesaplama aracımızı kullanarak tahmini LGS puanınızı hesaplayabilir, bu puanla tercih edebileceğiniz okulları görebilirsiniz. LGS puan hesaplama ile ilgili öneri, görüş ve eleştirinizi yorum alanımızda belirtebilirsiniz.

2020 LGS Hesaplama sayfamızda MEB'in 2019 LGS puan verileri ve 2018 LGS puan hesaplama verileri kullanılmmıştır.

2328 yorum yapıldı.
Yorumlar
[Remix]

Mat.i ellemeden çıkanlar zaten konumuz değil onlar adres yada özel okul öğrencileri.Yine söylüyorum bazı puanlarda yığılma olacak vede başarı ortalamaları devreye girecek. En son Teog ta 17000 Full yapan oldu geçen sene ilk defa karşılaşılan soru tipinde vede 20 dakika az bir sürede 18 kişi Fulledi.

11.06.2019 Salı 13:49
[lgs2019]

Full yapan 5000den fazladır
puanlar en az 80 puan artacak kendinizi kandırmayın bu bir lgs sınavı değil teog sinaviydi

11.06.2019 Salı 13:22
[barış]

Remix puanları fazla uçmuşsun bence.Dinden yanlışı olan çok öğrenci var.Feni yapıp,matı çok ellemeden son 20 dakika kala sınavdan ayrılan çok öğrenci var.Bence ders bazlı puan Mat 7,90 Fen 5.10 Türkçe 4,80 olur.

11.06.2019 Salı 13:18
[Remix]

Düzeltme=Önceki paylaşımda Sözelde hiç yapmayan 45-46 net olacak

11.06.2019 Salı 13:02
[Lgs 2019]

Abi iyi misiniz haydarpaşa hayatta 460 olamaz yüzde 1.5 e kadar olanları alıyo teogtan farklıydı eve belki sınav kolaydı ama dikkat hatası yapan çok var benim gibi en fazla 20 puan artar o da en fazla yani eski sınavlara bakarsak teog döneminde de böyle olmuştu burdaki saçma yorumları okuyup moralinizi bozmayın üstte çıkan puana 12 ila 22 arası puan ekleyip ona göre hesaplayın ...

11.06.2019 Salı 12:51
[Remix]

(asp3434) Bence GS kesin olmaz İEL başarı ortalamasına kalırsan şanslı gör kendini. Kabataş büyük olasılık olur.Çünkü yanlışın katsayısı en yüksek olanda.

11.06.2019 Salı 12:45
[Şeker]

Puan hesaplama ve tercihlerle ile ilgili aklınıza takılanlara cevap veriyorlar.
Link: https://e.sorubak.com/

11.06.2019 Salı 12:26
[Remix]

Arkadaşlar puanların ne kadar yükseleceğini aşağıdaki yazışmalara bakarsanız anlarsınız yazışmaların yarısı 1-2 sorunun doğruluğu ile ilgili.Yani her şeyi bitirdik konu burada sıkıştı demektir bu. 414 max. 434 olur diyen arkadaşım yakınında geçen seneden az yapan kaç kişi var bir say o sayıyı kurgula 460 tan aşağı çıkarsa bravo. Ama 24 Haziran uzak değil.Yazımda dikkat ederseniz bütün yerleştirmelerde başarı puanları devreye girecektir demiştim çünkü bu sene yaş değil 1. öncelik başarı ortalaması kabul edildi puanlar belirli yerlerde sıkışacak. GS ile İEL arasında yada Kabataş arasında 1 yanlış bilemedin 1 1 yanlış 1 boş fark edecek Sözelde hiç yapmayan 55-56 net yapmışken Fen de hiç yapmayan 15-16 net yapmışken Mat te hiç yapmayan 11-12 net yapmışken puanların az yükseleceğini düşünmek mat.i bilmem ama geçmişte alınan puanları bilmemektir. Full yapanların sayısı 1000-1250 demiştim belki az bile söylemişimdir.Fazlası olur azı olmaz.

11.06.2019 Salı 12:17
[Pro]

Ben 582 çektim meb fen 9. Soruya z diyor

11.06.2019 Salı 12:07
[barış]

Remiz´e katılıyorum,çok mantıklı.Aynen puanlar o civarda olacaktır.hatta 10-15 puan artan okullar olacaktır.

11.06.2019 Salı 11:38

Sınavla Alan Liseler 2020

İl il sınavla öğrenciler alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimleri!

Sınavsız Alan Liseler 2020

İl il sınavsız öğrenciler alan liseler!

MEB LGS Örnek Soruları İndir 2020

Ay ay hazırlanmış LGS örnek soruları indirin, çözün!

LGS Denemeleri İndir

Ücretisiz, Özenle Hazırlanmış Seçkin Deemeler...

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
  • Tercih önceliğine,
  • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirme için MEB tarafından her yıl yapılan merkezi bir sınav türüdür. MEB ortaöğretim kurumlarına öğrencileri Merkezi Yerleştirme ve Yerel yerleştirme olmak üzere iki yerleştirme ile yapmaktadır.

LGS'nin ilk oturumu olan sözel bölümde Türkçe dersinden 20, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinden 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden 10 ve Yabancı Dil dersinden de 10 soru olmak üzere toplamda 50 soru sorulacaktır. İkinci oturum olan sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinin her birinden 20'şer soru olmak üzere adaylara toplamda 40 soru sorulacaktır. Böylece her iki oturumda adaylara sorulacak toplam soru sayısı 90 olacaktır.

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. LGS'de her derse ait testlerde adayın yanlış cevaplamış olduğu soru sayısının üçte biri, ilgili teste ait doğru sayısından çıkarılarak adayın ilgili dersten alacağı ham puan elde edilmektedir.

MLGS de Ağırlıklı Standart Puan Hesaplanırken Kullanılacak Ağırlık Katsayıları şöyle: Türkçe 4, Matematik 4 , Fen Bilimleri 4, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1, Yabancı Dil 1

Tercihler belirlendikten sonra mezun olunan ortaokul veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurularak, okul müdürlüğüne onaylatmak ve tercihlerin bir çıktısını imza karşılığında almak zorunludur.

okul müdürlüğüne başvurarak başvurunun düzeltilmesi veya iptali talebinde bulunabilecektir. Okul müdürlüğü tarafından düzeltme işlemi için açılan tercih başvuruları öğrenci/veli tarafından düzeltilerek kaydedildikten sonra okul müdürlüğü tarafından onaylanması ve onaylı tercih bilgilerinin veli imzalı nüshasının alınması gerekmektedir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabileceklerdir. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi,Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilecektir.

Yerel Yerleştirmede tanınan 5 (beş) tercih hakkının tamamını kullanmak zorunlu değildir. Ancak 5 (beş) tercih hakkının tamamının kullanılması yerleşme ihtimalinizi artıracaktır. Yerel Yerleştirmede tercihlerden ilk 3 (üç) okulun Kayıt Alanından seçilmesi zorunludur. Öğrenciler aynı okul türünden en fazla 3 (üç) okulu tercih edebileceklerdir.

Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Pansiyonlu okul tercihi yapmak zorunlu değildir. Öğrenci isterse bu bölümden de aynı okul türünden en fazla 3 (üç) okulu seçmek üzere 5 (beş) tercih yapabilir.