Kpss Tercihleri Nasıl Yapılır? (2012-5 Ataması)

Kpss Tercihleri Nasıl Yapılır? (2012-5 Ataması)

2012 yılının son ataması olan 2012-5 kpss sözleşmeli sağlık personeli ataması bugün başladı. Başvurular 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılacak. 2012-5 kpss tercihlerinde adayların tercih yapabilmesi için tercihlerini ÖSYMye gönderdikleri son gün itibari ile mezun durumda olmaları gerekmektedir.

Adaylar 2012-5 kpss tercihlerini 17-21 Aralık 2012 tarihleri arasında 21 Aralık saat 23.59a kadar yapmalıdırlar.

Adaylar tercihlerini yaparken kendi kpss nitelik kodlarına dikkat etmemeliler ve tercih edecekleri kurumların istediğini nitelik kodlarını dikkatlice incelemelidirler.

Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

Ayrıca, bu kılavuzdaki Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Açıklamalar ve Uyarılar ile Başvuru Genel ve Özel Şartları bölümlerini mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarı ve şartları da göz önünde tutmanız gerekir.

DİKKAT:
Mezun olunan program/alan ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir sözleşmeli pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYMye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.

Tercihlerinizi internetle ÖSYMye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz. Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır. Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Adaylar 30 tercih yapabileceklerdir. Bu tercihleri yaparken size uygun olan kadrolara öncelik vermeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Ayrıca tercihlerini yapmadan önce Tercih Listesini kullanabilirsiniz; anca bu Tercih Listesini hiç bir şekilde ÖSYMye posta ile göndermeyiniz bu sizlere yardımcı olmak için sunulmuş bir sayfadır.

2012-5 Kpss tercihlerinizi Yapmak İçin ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet adresine giriniz ve buradan KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Şifresini unutan adaylar https://ais.osym.gov.tr adresinden Şifremi Unuttum kısmını kullanarak şifrelerine ulaşabilirler. Burada çıkan soruların yanıtlarını unutan adaylar ÖSYM bürolarından kimlikleri ile yeni şifrelerini 2 TL karşılığında alabilirler. Aldıkları bu şifreyi unutmamaları adayların menfaatine olur.

Ayrıca dileyen adaylar 3 TL vererek ÖSYM bürolarından başvuru işlemlerini yapabilirler.

KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve Tercih Bildir alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız. Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYMye ulaştığından emin olmanız için ekranda KPSS-2012/5 Sağlık Bakanlığı Tercihleriniz .. tarihinde başarı ile ÖSYMye bildirilmiştir. ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada Yazdır alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi kontrol ediniz.

Mezun olduğunuz program/alan, tercih etmiş olduğunuz sözleşmeli pozisyon için aranan öğrenim koşulu ile uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kaydedilmeyeceğinden bir sonraki tercihinizi yazmanız sistem tarafından engellenecektir. Tercihlerinizi yazarken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER