e-YDS 2017/4 Başvuruları Başladı.

e-YDS 2017/4 Başvuruları Başladı.
22-03-2017
e-YDS 2017/4 Başvuruları Başladı.

e-YDS 2017/4 Başvuruları

e-YDS 2017/4İngilizce alanında,29 Nisan 2017tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmirdeki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır.

Sınavabaşvurular,22 Mart- 22 Nisan 2017tarihleri arasında alınacaktır. Sınav, saat14.30dabaşlayacak ve180 dakikasürecektir.Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Adaylar, saat 14.15ten sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Sınava alınacak aday sayısı,e-YDSsınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağındanbu sınavda kontenjan,Ankarada 4200, İstanbulda 431, İzmirde72olacaktır.Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek vee-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

e-YDSde kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzunda yer alan ‘e-YDSye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. koşulu e-YDS 2016/11 itibariyle‘e-YDSye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.şeklinde değiştirilmiştir.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ileEkte yer alan deneme e-sınavıhazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir.Adaylar,Denemee-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2017/4 Kılavuzunaaşağıdaki bağlantılardan erişebileceklerdir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2017 e-YDS) Kılavuzu

Deneme e-Sınav Uygulaması

Başvuru İçin Tıklayınız

İlk yorumu siz yapın !
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sürekli güncellenen içeriği ile kendini daima yeni tutabilen sınav siteniz sorubak.com
resim

EN GÜNCEL EĞİTİM HABERLERİ

Eğitim alanında ki en güncel haberlere anında erişim sağlayabilirsiniz.
resim

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ

Web sitemizde yer alan içeriklere kolay ulaşabilmeniz için arayüzü özenle tasarladık.
resim

GÜNCEL SORULAR VE CEVAPLAR

Sorubak.com olarak tüm sınavlar hakkında detaylı bilgileri web sitemize özenle ekliyoruz.