e-okul sisteminde Lise Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Olur?

e-okul sisteminde Lise Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Olur?

e-okul sisteminde Lise Takdir Teşekkür Hesaplama Nasıl Olur?

2.dönemin sonu yaklaşırken Lise öğrencileri yani ortaöğretim öğrencileri her dönemin sonunda olduğu gibiderslerdeki başarılarına göre takdir belgesi ya da teşekkür belgesi almaya hak kazanırlar. Lise öğrencileri e-okul sistemi üzerinden takdir belgesi mi yoksa teşekkür belgesi mi alacaklarını hesaplamakta zorlanmaışlardır.

Ancak bizler sorubak.com olarak lise öğrencilerine her zaman lise takdir teşekkür hesaplama konusunda yardımıcı olmuşuzdur.

sorubak.com e-okul uyumlu Lise Takdir Teşekkür Hesaplama sistemi içinTIKLAYINIZ

Lise öğrencilerinin takdir belgesi ya da teşekkür belgesi alabilmeleri için MEB Mevzuatında öğrencilerin ödüllendirilmesi ile ilgili kısımda şu ibare yer almaktadır :
Teşekkür ve takdir belgesi ile ödüllendirme

0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70.00 den aşağı olmayan ve davranış puanı yüz olan öğrencilerden;

a) 70. 00-84 .99 arasındakileri Teşekkür belgesi,

b) 85.00 ve daha yukarı olanları Takdir belgesi
ile ödüllendirir.

(2) Bir ders yılının her iki döneminde de Takdir belgesi alan öğrencilere, okulun yıllık iftihar listesinde yer verilir.

Yani yukarıdaki şartları sağlayan lise öğrencileri takdir ya da teşekkür almaya hak kazanırlar. Elbette bunun yanı sırakarnenizde zaytıf not (o veya 1) olmaması gerekmektedir.

Bizler sorubak.com ailesi olarak siz değerli lise öğrencilerine lise takdir teşekkür hesaplamayı daha kullanışlı ve daha sağlıklı bir şekilde hazırladık.

Öncelikle e-okul veli bilgilendirme sistemine giriniz ve notlarınızın sene sonu ortalamasına bakınız.

ArdındanBURAYAtıklayarak adınızı soyadınızı ve okul numaranızı yazınız ve devam ediniz (Hesaplamaya Başla butonu), ardından karşınıza gelen sayfadan lisede aldığınız dersleri yazınız ve karşılarına not ortalamanızı yazınız. Bu işlemde bitince Belge Hesapla butonuna tıklayınız ve arkanıza yaslanınız çünkü sorubak.com sizin için lise takdir teşekkür hesaplama işlemi yaparak takdir teşekkür belgenizi ekranınıza getirecek. İşte bu kadar.

Artık sizin bir adet lise takdir belgeniz ya da lise teşekkür belgeniz var. :)

21-05-2013