4.sınıf 1.dönem şube öğretmenler toplantı tutanağı 2014-2015

TOPLANTI TUTANAK FORMU

Toplantının Yapıldığı Okul/Birim Adı: Özel Bağcılar Ensar İlkOkulu
Toplantının Adı: 4. Sınıflar Şube Öğretmenler Toplantısı www.sorubak.com
Toplantı No: 1

Toplantı Tarihi:13 Kasım 2014

Toplantı Yeri: Sunu Odası

Toplantıya Katılanlar: Okul Müdürü Selim GENÇ, Müdür Yrd. Gamze AKBAŞ, 4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU, Müzik Öğretmeni Zeynep BAŞ, Beden Eğitimi Öğretmeni Seda İŞBİLEN, İngilizce Öğretmeni Elif ŞAMCI, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özlem DEMİRÖRS, Din Kül. ve Ahl. Bil. Öğretmeni Ayşegül MAHŞER, Rehber Öğretmen Gönül TURAN, Görsel Sanatlar Öğretmeni Ümran ARTIK                   

 

Konuşmalar  

  1. Okul Müdürü Selim GENÇ ’in açılış konuşması ile toplantı başladı. Toplantıya katılan öğretmenler imza sürküsü ile belirlendi.
  2. 4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:” Geçen sene yeni aldığım bir sınıftı, birçok sorunu olmasına rağmen bu seneye çoğunu halletmiş olarak başladık. Ancak 4. sınıf zorlu bir geçiş sınıfı olduğu için öğrenciler ilk önceleri zorlandı. Zaman ilerledikçe bu tempoya alışacaklarını düşünüyorum.”dedi.

Müzik Öğretmeni Zeynep BAŞ:” Geçtiğimiz sene öğrencilerimizin davranış olarak sorunları çok fazlaydı ancak bu sene bu sorunları yaşamıyoruz.”dedi.

  1. 4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:” Gökay Çıtak, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı ve tepkisel davranış bozukluğu gibi problemleri var. Psikolog desteği görüyor, ilaç kullanması önerildi ancak yan etkilerinin belirmesi sebebiyle tedavi bırakıldı. Bu sene Gökay ile pek fazla sorun yaşamıyoruz. Ailesinin de yardımı ve hoşlandığı şeylerden men etme cezasıyla kısıtlayarak devam ediyoruz.

Görsel Sanatlar Öğretmeni Ümran ARTIK:” Gökay’ın resme karşı ilgi ve yeteneği var. Çok Güzel karikatürler çiziyor ve benim dersimde çok olumlu davranıyor.               

Büşranur Meral, sınıfımıza yeni katılan bir öğrenci. Sınıfa çabuk adapte oldu, başarı olarak orta derecede bir öğrenci ancak çok fazla çaba gösteriyor ve sorumluluklarını yerine getiriyor.

Zeynep Tümler, sorunlu bir öğrenci değil, sorumluluklarını yerine getiriyor ancak başarı seviyesi orta derecede özellikle matematik dersinde eksikleri var.

Muratcan İnce, agresif ve şiddete meyilli bir öğrenci, sorumluluklarını yerine getirmez ve dikkat dağınıklığı olduğunu düşünüyorum çünkü derslerde ilgisini beş dakikadan fazla çekemiyorum.

Mert Çiğdem, sorunlu öğrencilerimizden biri, şiddete fazla meyilli, arkadaşlarına zarar veriyor ailesi bu durumun farkında ve psikolojik destek almışlar ancak sonuç alınamamış. Derste olumsuz davranışlar sergiliyor ve dersin düzenini bozuyor ve hiçbir ceza da caydırıcı olmadı.”dedi.

Okul Müdürü Selim GENÇ:”İlk fırsatta Mert ile ben de bir görüşeyim ve rehber öğretmenimiz de görüşsün.”dedi.

 4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:”Ayşe Nur Koran, geçtiğimiz sene oldukça sorunu  vardı, anne ve babası ayrılıyordu olayların fazlaca içindeydi ayrıca okulunun da değişmesi olumsuz etkiledi. Bu sene ise bilgi eksikliğini yaz tatilinde tamamlamış olarak ve biraz daha iyi olarak geldi. Ancak ders içinde arkadaşlarıyla konuşuyor.”dedi.

           Rehber Öğretmen Gönül TURAN:” Ayşe Nur’un olayı atlatmasına çok sevindim.”

          4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:”  Ayşenur Deniz, sorumluluklarını yerine  getirir,

          derslerinde iyi sayılabilecek bir öğrenci, tek sorunumuz ders sırasında çok konuşması.

          Merve Gençer, sorumluluk sahibi ve başarılı bir öğrenci, hiçbir problemimiz yok.

 Melih Erbaş, derse karşı ilgisi çok çabuk dağılıyor, iki haftadır sorumluluklarını yerine getirmiyor                 ancak babası ile konuştuk hem evde tekrar yapması hem de görevlerini yerine getirmesi için kontrol edilecek.

Çağrı Akbaş, sorumluluklarını yerine getiren, çalışkan ve hırslı bir öğrenci.

Ecem Yavuz, temel bilgilerinde önemli eksiklikler var zaten özel ders alıyor. Geçen sene annesine aşırı bağımlılığı vardı annesinin de çocuğa karşı ancak Gönül Hocam ile anne ile konuşup bu problemi kontrol altına aldık.

Gülnur Yağan, hiçbir problemimiz yok gayet başarılı ve iyi bir öğrenci, sorumluluk almayı çok seviyor.

Eyüp Ensar Aydın, derslerde pasif bir öğrenci, dersle pek ilgisi yok, sorumluluklarını yerine getirmiyor. Ancak arkadaşları ile bir problemi yok.

Alperen Ertaş, derslerinde pasif ve eksikleri olan bir öğrenci, ailesi ilgili değil ve psikolojik olarak karamsar bir öğrenci. Sinirli bir yapısı var zaman zaman arkadaşları ile kavga edebiliyor.

Şeymanur Er, sessiz ve sakin bir öğrenci, geçtiğimiz sene oldukça bilgi eksiği vardı ancak bu sene çoğu eksiğini tamamlamış olarak geldi ancak  ailesinin şuan da çok baskı yaptığını düşünüyorum. Bir konuşma problemi var bu sebeple geçen sene pek söz almazdı ancak bilgi açısından kendine güvendiği için bu sene aksine derslerde aktifleşen bir öğrenci.     

Ayşenur Aytekin, derslerde aktif ve çalışkan bir öğrenci ancak bu seneki tek sorunumuz derslerde çok                                                                                                  konuşması.

Sena Erbir, bazı harfleri telaffuz edemediği için pek aktif değildi ayrıca yanlış biliyorum korkusu vardı. Yaklaşık bir aydan beri bir dil uzmanı ile tedaviye başladı ayrıca tdavinin yanında birlikte bireysel çalışmlarda yapıyor. Bu olay Sena’nın derslerde daha aktif  olmasını sağladı.

Mahmut Güven, çabuk anlayan başarılı bir öğrenci. Ancak çok yaramaz, arkadaşlarına zarar veriyor ve derslerde de tavırları artık terbiyesizlik boyutuna geldi. Baş edilmesi zor bir öğrenci çünkü ailesi çocuklarının bu olumsuz davranışlarını kabul etmiyor. Öğrencimiz Gamze Hocam ve Gönül Hocam ile de görüştü ancak etkili olmadı. Ailenin en küçük çocuğu ve çok şımartılmış.“dedi.

Okul Müdürü Selim GENÇ:”İlk fırsatta Mahmut ile ben de bir görüşeyim.”dedi.

4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:”Kubilay Tiryakioğlu, başarılı ve sorumluluklarını bilen bir öğrenci belirgin bir problemimiz yok.

Oğuzhan Soylu, problemli öğrencilerimizden biri çok yaramaz, dersin düzenini bozan, arkadaşlarına zarar veren bir öğrenci. Ailesi de bu sıkıntılara sahip ve hiçbir şekilde durulmuyor, işbirliğine yanaşmıyor. Gamze Hocam ve rehber öğretmemiz ile görüştü ancak bir sonuç alamadık. Sıkıştığı zaman yalana da başvurabiliyor.”dedi.

Okul Müdürü Selim GENÇ:”İlk fırsatta Oğuzhan   ile ben de bir görüşeyim. Gereken ne ise bu gibi sorunlu öğrencilerimiz için en kısa zamanda yapalım ”dedi.

Müzik Öğretmeni Zeynep BAŞ:” Mahmut, Oğuzhan ve Mert benim derslerimde pek yaramazlık yapamıyorlar ancak geçen sene bu gibi sorunlarımız daha fazla idi bu sene daha uslandıklarını gözlemliyorum,  tabi biz hafta sadece bir ders karşılaşıyoruz Neslihan Öğretmenimiz bizden daha fazla birlikte .”dedi.

4 / C Sınıf Öğretmeni Neslihan ÜRGÜPLÜOĞLU:”  Zehra Yorgancı, sorunsuz öğrencilerden sorumluluklarını yerine getiriyor ve başarı olarak iyi diyebiliriz. Geçtiğimiz sene annesine bağımlıydı ancak bu sene kendi başına işler yapabiliyor.

Ezgi Kefelioğlu, sorumluklarını yerine getiren ayrıca sorumluluk almayı çok seven bir öğrenci. Başarılı  ve derslerde aktif bir öğrenci.

Elif Kefelioğlu, sorumluluklarını yerine getiren bir öğrenci, derslerde eksikleri olmasına rağmen çok çaba gösteriyor. Geçen seneden bu yana çok yol kat etti.”dedi.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Özlem DEMİRÖRS:” 4-C sınıfından genel olarak memnunum, öğrenciler bilgisayar konusunda bilgi sahibi, yeni gelen öğrencimiz ile konuları en baştan almak zorunda kaldık yoksa tek problemimiz Mert’in ders sırasında sınıf içinde dolaşması.”dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Seda İŞBİLEN:” 4-C sınıfı Beden Eğitimi dersini çok seviyor ve takım ruhu çok gelişmiş bir sınıf çok çabuk oyun kurabilen bir yapıları var.”dedi.

İngilizce Öğretmeni Elif ŞAMCI:” Genel olarak bir problem yok kitabı eksik iki öğrencimizde kitaplarını sağladılar. En başarılı öğrencilerim Çağrı, Gülnur, Kubilay, Mahmut ve Ezgi İngilizcede geri olan öğrencilerin aileleri ile görüşülüp hafta sonu kurslarına yönlendirildi.”dedi.

Okul Müdürü Selim GENÇ:”Problemi olan çocuklarımız ile rehber öğretmenimiz de görüşme ayarlasın, gerekirse aileleri ile konuşup gerekli yönlendirmeleri yapalım.”dedi.

  1. Başarılı ve sorunsuz bir sene olması dileğiyle toplantı sonlandırıldı.

 

Dokümanın Görselli Tam Halini İndirmek için TIKLAYINIZ

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.