Açık Öğretim Lisesi 2010-1 ders seçim işlemi başladı.

2010-2011 öğretim yılı I. döneminde aktif, donuk ve silik konumdaki öğrencilermizden kayıt yenileme yaptıranlar için ders seçme işlemi başlamıştır.

2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ortaöğretim kurumlarında yapılan değişiklik dolayısıyla 1. 2. 3. dönemde bulunan öğrencilerimizin alanları kaldırılmıştır. Bu öğrencilerimiz alan tercihi olmadan ders seçimi yapacaklardır. Ancak 4. 5. 6. 7. 8. ve üzeri döneme sahip olanlar ise eskiden olduğu gibi alanlı olarak ders seçimlerini yapmaya devam edeceklerdir.

Ders seçimi yaparken;

1. Ortak ve alan derslerinize(4. ve üstü dönemdeki öğrenciler) öncelik vermeniz gerekmektedir.

2. 30 krediye kadar ders seçme hakkınız olması sebebiyle kesinlikle tek ders seçip bırakmayınız. 30 kredilik ders seçtiğinizden emin olunuz.

3. Ders seçimi yaptıktan sonra Alan değişikliği yaptıysanız (4. ve üstü dönemdeki öğrenciler) yeniden ders seçmeniz gerekmektedir.

4. Derslerinizi seçtikten sonra çıktısını alıp, en yakın Halk Eğitim Merkezine giderek kitaplarınızı alınız. Aldığınız kitapları web sitemizde bulunan kitap içerikleriyle mutlaka karşılaştırınız.

5. Tercih ettiğiniz ve sınava gireceğiniz sınav merkezinizi (il ya da ilçe) mutlaka kontrol ediniz. 26 Kasım 2010 tarihine kadar sınav yerlerinizi sistemden güncelleyebilirsiniz.

6. Açık Öğretim Lisesi e 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı ı. Döneminde İlköğretim/Ortaokul diploma belgesi ile kayıt yaptıran öğrencilerimiz (öğrenci numarası 2101 ile başlayanlar) buradaki derslerden (ders listesini görmek için buraya tıklayınız.) sorumlu olacaklarından, AKTİF olmadan da Halk Eğitim Merkezlerinden kitaplarını alıp çalışmaya başlayabilirler.

Yukarıdaki maddelerde bahsedilen ders seçimiyle ilgili tüm işlemler öğrencinin kendisi tarafından sistemden yapılabilir.

Ders seçimini yapmak için buraya tıklayınız.

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER