2020 DİB-MBSTS sınavı 4 Nisan 2020 tarihinde yapılacak.

2020 DİB-MBSTS sınavı 4 Nisan 2020 tarihinde yapılacak.

2020 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS), 4 Nisan 2020 tarihinde aşağıda belirtilen il merkezlerinde yapılacaktır.

Sınav, saat 14.45te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 14.30dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır. Sınavın ilanı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başvurular başlamadan önce yapılacaktır. İlanda, sınava başvuru koşulları ayrıntılı olarak yer alacaktır.

Sınava başvurular, 18-24 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacaktır. Geç başvuru günü, 5 Mart 2020 tarihidir. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) yapacaklardır. ÖSYMnin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunmayan adaylar başvurularını, Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır.

Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYMnin internet sayfasında yer alacaktır. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alınacaktır. ÖSYMnin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı (*) bulunan adaylar, başvurularını, bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYMnin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden

T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile) veya mobil uygulamalarından veya diledikleri bir Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. Posta yoluyla başvuru alınmayacak, elden yapılmak istenen başvurular kabul edilmeyecektir. Sadece elektronik ortamda yapılan başvurular geçerli olacaktır.